Reklaam sulgub sekundi pärast

Karl Killing kirjutas koos Grammy-võitjatega USA-s muusikat: kogesin täielikku kultuurišokki!

Karl Killing
Karl Killing — FOTO: TV3

Karl Killing, Eesti andekas noor artist ja produtsent, on viimased viis aastat professionaalselt muusikat produtseerinud. Sel sügisel viis sisetunne ta esmakordselt Ameerika Ühendriikidesse, täpsemalt Los Angelesse – maailma muusikatööstuse keskmesse.

"Mõte sügisel USA’sse minna tuli selle suve alguses, spontaanselt – sisetunne lihtsalt ütles, et ma pean sinna minema," selgitab Killing oma ootamatut otsust. Kuigi reisi idee ja ajastus oli impulsiivne, avanesid uksed kiiresti. Tänu oma kirjastusele FAAR Music ja varasemalt üles ehitatud kontaktidele, oli Killingu graafik juba enne LA-sse jõudmist sessioonidega täidetud. "Ma ei tea, kas see oli lihtsalt puhas õnn või asi oli siiski minu kataloogis, aga 2 ja pool nädalat sain ma sessioone täis pakitud enne, kui ma üldse kohale jõudsin," imestab ta. Kokku tegi Karl reisi jooksul 12 erinevat sessiooni.

Killingu loominguline reis Los Angelesse võimaldas tal töötada mitmete tuntud muusikategijatega. Ta sai kirjutada koos Grammy võitja Brittany B’ga, kes aitas kaasa Robert Glasperi 2023. aasta Grammy auhinna võitnud R&B albumile Black Radio III. Samuti tegi ta koostööd produtsent Dominique Sanders’iga, kelle koostööpartnerite hulka kuuluvad sellised suured nimed nagu Snoop Dogg ja Chance the Rapper.

Karl tõdeb, et Los Angelese muusikatööstus on väga eriline ja erineb Eesti omast – sealne kirjutamisprotsess on väga intuitiivne ja emotsioonipõhine. "LA-s kirjutamine, musitseerimine ja produtseerimine on täiesti teistsuguse ülesehitusega. Inimesed prioritiseerivad peamiselt ainult tunnet, mitte mingisugust hitikirjutamist," selgitab Killing. 

Kuigi loomeprotsess ja koostöö olid inspireerivad, tuli Killingul algul silmitsi seista ka kultuurišokiga. Ameerika avatud ja ekstrovertne suhtluskultuur erineb oluliselt Eesti omast. "Alguses tundus USA mulle väga võõras – 3-4 päeva kogesin täielikku kultuurišokki," tunnistab Killing. Olles harjunud Eesti privaatsema suhtlemisviisiga, kus inimestel on tavaks hoida suuremat füüsilist ja emotsionaalset distantsi, tundus Ameerikas kõik vastupidi: inimesed olid väga avatud ja isiklikku ruumi justkui polnud. Isegi taksojuhid jagasid oma elulugusid vaid lühikese sõidu ajal. "Küll aga nädal hiljem rääkisin ma juba täiesti teist juttu," meenutab ta, kuidas ajapikku hakkasid inimesed ja sessioonid järjest paremini klappima. Ta tundis, et kohanes LA kiire elutempo ja suhtlemisstiiliga, ning see kogemus rikastas nii professionaalselt kui isiklikult. 

Tagasi tulles olid emotsioonid laes, sest reis kinnitas tema usku iseendasse ja oma võimetesse. "Tundsin, et pean ennast ja oma mõtteid rohkem usaldama," jagab Killing oma järeldust reisist. Tema sõnul peab elus võtma rohkem riske ja kuulama oma sisetunnet. "See kogemus avas mu silmad ja tõstis mu loomingulise lati kõrgemale. Kindlasti plaanin sinna tagasi minna, sest see oli alles algus," jagab ta oma tulevikuplaane.

Lisaks jagab Killing mõtteid ka Eesti muusikamaastiku kohta. Ta tunneb, et Eestis on palju andekaid inimesi, kes on tegelikult maailmatasemel, kuid sageli ei julge nad riske võtta. Killing loodab, et tema kogemus inspireerib teisi Eesti muusikuid ja loomeinimesi astuma sammu tundmatusse ning haarama kinni võimalustest. "Kui mina suudan seda teha, siis suudad sina ka," julgustab ta kaasmõtlejaid oma unistuste poole pürgima. “Meil on küll üks elu, kuid lõpmatu arv võimalusi”, mõtiskleb Karl.

Karl jäädvustas enda tegemisi LA’s igapäevaselt ka oma TikTokis.