Reklaam sulgub sekundi pärast

Päevakaja

toob sinuni Omega Laen

Maineka väljaande artikkel Venemaa sõjaplaanidest tekitab ekspertides küsimusi

Venemaa Föderatsiooni sõjaplaan
Venemaa Föderatsiooni sõjaplaan — FOTO: Financial Times

13. augusti hommikul avaldati väljaandes Financial Times Venemaa sõjalised plaanid ja eesmärgid. Ekspertides tekitab nii artikkel kui selle ilmumisaeg küsimusi.

Artiklis välja toodud dokumendid, mis koostati aastatel 2008–2014, sisaldavad rakettide sihtmärkide loetelu, mis võivad kanda kas tavapärast lahingumoona või taktikalisi tuumarelvi. Dokumendid toovad välja, et Venemaa olevat andnud oma mereväele vastava väljaõppe, kui peaks tekkima sõjaline konflikt NATO-ga.

Kuna dokumendid pärinevad aastatetagusest ajast, tekibki küsimus, miks artikkel alles nüüd avaldati.

Endine kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm kirjutas oma X-i (endine Twitter-toim) kontol, et teema on huvitav, kuid ajastus tekitab küsimusi. "Tänane lugu Financial Timesis on huvitav, kuid mis on veel intrigeerivam loost endast, on see, et see avaldati täna," kirjutas Salm.

Sotsiaalmeedias lükkas see käima arutelu selle üle, kas mainitud artikkel täidab mingil määral Venemaa strateegilisi eesmärke. "Financial Times on ka varem silma paistnud lepituspoliitika esindajana. Ka nende varasemad artiklid on selgelt Putini eesmärke edendanud," seisis endise kantsleri postituse all kommentaarina.

Teine arvaja uudist kuigivõrd tõsiselt ei võta. "Jaburuse tipp. Suvalised märgid kaardil. Wikipediast tõmmatud "most important seaside towns" (kõige olulisemad mereäärsed asulad-toim) põhjal tehtud Lost. Või Buzzfeedi "Nordic Beachi holiday top 20" (Põhja-Euroopa põhilised rannapuhkuse sihtkohad-toim). Who knows (kes teab-toim)," seisis postituses.

Päevakaja

toob sinuni Omega Laen