Reklaam sulgub sekundi pärast

Päevakaja

toob sinuni Omega Laen

Miks küll? Kõrgtööde ekspert: inimesed ronivad kohtadesse, kust nad ise enam alla ei saa

Star FM hommikuprogramm
Star FM hommikuprogramm — FOTO: TV3

Kõrgtööde ekspert Mihkel Nurm ütles Star FM-i hommikuprogrammis, et praegustes ilmastikuoludes tuleb majade katusele kogunenud lumel püsivat tähelepanu hoida, et see turvaliselt alla lükata. Samuti on tema ettevõte koolitanud nii erafirmasid kui ka politseid ja kaitseväge ning mees toonitab, et ebatavalisse kohta ronimisel peab olema ka pädevus sealt alla tulla.

Star FM hommikuprogrammis käis külas kõrgtööde ekspert ja ehitusalpinist Mihkel Nurm, kellega räägiti kõrgustes töötamisest, mis on praegu äärmiselt aktuaalne teema muu hulgas seetõttu, sest katustele kogunenud lumi vajab turvaliselt alla lükkamisest. „Just, see talv on olnud juba üsna lumine. Sajab lund, sulab ja see tekitab probleeme.“

Saatejuhid uurisid, mis ajast peaks minema katusele lund alla lükkama ehk kui kõrge peab lumi olema, et mõni asjatundja endale appi kutsuda. „Kesklinna majadel, kus on palju liiklust, tekib juba päris väikese lumega probleeme. 20 cm puhul juba võib, aga see täiesti sõltub hoonest. Iga majaomanik peaks oma hoonet teadma täpselt. Mõne hoone või kliendiga on nii, et nii kui lumi tuleb, me lähme, pole varianti, me peale minema. Aga on ka selliseid, kes võivad veel rahulikult oodata. Ja siis on lamekatustega majad, alles siis, kui palju lumekoormust tekib, peavad hakkama mõtlema."

Mihkel rääkis ka, et ta tegeleb ka kõrgtööde koolitustega teistele ettevõttetele, kuidas ohutult kõrgustes töötada. "Aknapesijad, tehnikud – seal on vaja ohutust tunda. G4S on meil üks partneritest. Politsei ja kaitsevägi, nemad ka ronivad mööda antenne ja maste.“

Mihkel Nurm toonitas, et sageli ronivad inimesed kohtadesse, kus nad ise enam alla ei saa. "See ongi see, mida me koolitame. Kui sa ronid kusagile, kuhu teised ei pääse, siis sul peab olema ettevõte sul endal võimekus alla tulla. Riskid peavad olema maandatud. Natuke hilja on siis mõelda….et ups. Ja päästeamet ei tule igale poole ja polegi mõeldud, et tuleks."

Mihkel Nurm tunnistas ka, et tegelikult kardab ka ise kõrgust, kuid siiski mitte paaniliselt. "See on see vahe. Mul tekib hirm kõrguse ees, et midagi ju võib juhtuda. See hirm on ärevus, mis paneb mind keskenduma, et ma ei saa olla pilla-palla."

Kuula raadio Star FM hommikuprogrammi järgi SIIT!

Päevakaja

toob sinuni Omega Laen