toob sinuni Omega Laen

Nelli Differt kaotas olümpial vehklemise pronksimatši

Nelli Differt Pariisi 2024 olümpial 27.07.2024
Nelli Differt Pariisi 2024 olümpial 27.07.2024 — FOTO: Karli Saul

Nelli Differt kaotas laupäeval Pariisi olümpiamängudel vehklemises naiste epees pronksmedali matši lisaajal otsustava torkega.

Nelli Differt kaotas laupäeval Pariisi olümpiamängudel vehklemise poolfinaali ja jätkab võistlemist pronksmedalimatšis.

Differt kohtus poolfinaalis Hong Kongi vehkleja Vivian Kongiga, kes alistas veerandfinaalis ukrainlanna Olena Krõvõtska 15:7.

Poolfinaali esimene kolmandik lõppes viigiga 2:2. Teise kolmandiku järel oli Differt kaotusseisus 7:8. Viimase kolmandiku kaotas Differt 11:15 ja jätkab seega olümpial võistlemist pronksmedali eest.

Avaringis kohtus Differt Lõuna-Korea vehkleja Kang Young Miga ning võitis teda lisaajal 14:13.

Kaheksandikfinaalis sai Differt vastaseks poolatari Alicja Klasikuga. Kohtumise normaalaeg lõppes viigiga 10:10. Lisaajal tegi Differt esimesena torke ja tagas sellega 11:10 pääsu veerandfinaali.

Differt kohtus veerandfinaalis itaallanna Alberta Santuccioga. Viigiga 9:9 lõppenud normaalaeg tähendas lisaaega. Differt tegi esimesena otsustava torke ning võitis veerandfinaali 10:9.

Differt kohtus pronksimatšis Ungari vehkleja Eszter Muhariga, kes kaotas teises poolfinaalis prantslannale Auriane Mallo-Bretonile 9:15. Esimese kolmandiku kaotas Differt 3:4. Teine kolmandik lõppes viigiga 8:8 ja kolmas kolmandik viigiga 14:14, mis tähendas lisaaega. Otsustava torke tegi Muhari ja Differt kaotas kohtumise 14:15 ning sai olümpial neljanda koha.

Differt alustas olümpial võistlemist avaringis Lõuna-Korea vehkleja Kang Young Miga ning võitis teda lisaajal 14:13. Kaheksandikfinaalis sai Differt vastaseks poolatari Alicja Klasiku, keda võitis samuti lisaajal 11:10. Veerandfinaalis kohtus Differt itaallanna Alberta Santuccioga, võites teda lisaajal 10:9. Poolfinaalis kaotas Differt maailma esinumbrile, Hong Kongi vehklejale Vivian Kongile 11:15.