Päevakaja

toob sinuni Omega Laen

Rasmus Mägi kukkus viimasel tõkkel ja sai Pariisi olümpiafinaalis seitsmenda koha

BNS

Rasmus Mägi sai Pariisi olümpiafinaalis seitsmenda koha
Rasmus Mägi sai Pariisi olümpiafinaalis seitsmenda koha — FOTO: Karli Saul

Rasmus Mägi sai reede õhtul Pariisi olümpiamängudel 400 meetri tõkkejooksus seitsmenda koha.

Mägi kukkus viimast tõket ületades, kuid jooksis siiski lõpuni, ning kuna ka Jamaica jooksja Roshawn Clarke kukkus,  oli Mägi ajaga 52,53 seitsmes.

Mägi rääkis pärast jooksu Kanal 2-le, et ilmselt haistis ta viimast tõket rünnates võimalust saada kõrge koht ning kiirustas tõkkele hüppamisel. Mägi sõnul olid kolm kiiremat meest eest ära, kuid nende järel olid kohad lahtised.

Kindla kulla võitis ameeriklane Rai Benjamin 46,46-ga, teine oli Norra esindaja Karsten Warholm ajaga 47,06. Pronksi sai brasiillane Alison dos Santos ajaga 47,26.

Esmaspäeval peetud eeljooksus läbis Mägi distantsi ajaga 48,62 ja võitis sellega oma eeljooksu. Viie eeljooksu peale kokku andis Mägi aeg kümnenda tulemuse. Mägiga samast eeljooksust pääsesid veel kohaga poolfinaali teisena lõpetanud ameeriklane Cj Allen ajaga 48,64 ja kolmandana lõpetanud brasiillane Alison dos Santos ajaga 48,75.

Kolmapäeval teises poolfinaalis startinud Mägi sai oma poolfinaalis teise koha ajaga 48,16 ja jõudis edasi finaali. Teise poolfinaali võitis Briti Neitsi saarte esindaja Kyron McMaster ajaga 48,15. Kolmest poolfinaalist pääsesid finaali iga poolfinaali kaks paremat, lisaks poolfinaalide peale kaks jooksjat aegade põhjal.