Reklaam sulgub sekundi pärast

Päevakaja

toob sinuni Omega Laen

Vererätik ja näomaalingute keeld ehk kummalised reeglid, mida olümpiasportlased jälgima peavad

Hollywood Life

Olümpial osalevad atleedid peavad järgima mitmeid kummalisena näivaid reegleid.
Olümpial osalevad atleedid peavad järgima mitmeid kummalisena näivaid reegleid. — FOTO: Karli Saul

Pariisis toimuvad suvised olümpiamängud on täies hoos ja selle puhul toome välja veidi kummalisena näivad reeglid, mida peavad järgima olümpial osalevad sportlased.

Sukeldujatel tuleb näidata enesekindlust

Vastavalt võistlusmäärustele võib täieliku sirutuse ehk julge, kõrge ja enesekindla tõuke saavutamata jätmine enne sukeldumist põhjustada punktide mahaarvamise vahemikus ½ kuni 2 punkti.

Iluuisutajate kostüüm ei tohi olla liiga paljastav ja saltod on keelatud

Iluuisutajatele ei ole küll määratud kindlat vormi, kuid riietusele on olemas siiski ranged reeglid. Rahvusvahelise Uisuliidu (ISU) kohaselt "ei tohi riietus jätta liialdatud alastuse muljet".

Lisaks on iluuisutajatel keelatud sooritada sõidu ajal saltot. Salto sooritamist peetakse iluuisutamise kavas "ebaseaduslikuks". Põhjuseks on see, et maandumine toimub kahel jalal, mitte ühel ja salto sooritamist ei peeta "päris hüppeks".

Veepallurid ei tohi end rasvaga kokku määrida

Veepallis ei ole lubatud kasutada liigset jõudu, sealhulgas ei tohi vastast kubemepiirkonnast haarata. Lisaks on keelatud "rasva, õli või mis tahes sarnase aine" kasutamine kehal, et vältida ebaõiglasel teel saadud eelist. Veepallurid peavad ka oma varbaküüsi lõikama, et vältida võistluse ajal tekkida võivaid kriimustusi.

Võimlejad ei tohi kanda näomaalinguid

Kuigi võimlejad olla meigitud, ei ole võistluse ajal lubatud näomaalingute kandmine. Võimlejate meik peab olema tagasihoidlik ning ei tohi kujutada teatraalset karakterit (looma või inimest). Samuti on keelatud eredas toonis küünelakk: lubatud on vaid neutraalsed värvid.

Maadlejad peavad kandma vormi juures "vererätikut" 

Olümpiamängudel osalevad maadlejad peavad oma vormi juures kandma riidest taskurätikut, mida nimetatakse "vererätikuks". Seda kasutatakse võistluse ajal tekkida võiva veritsuse puhastamiseks või mati puhastamiseks kehavedelikest.

Ratsutajatel on keelatud hääle abil hobust juhtida

Ratsutajad ei tohi võistluse ajal kasutada häälitsusi või sõnalisi käsklusi, et hobust juhtida. See reegel kehtestati 1932. aasta olümpiamängudel, kui Rootsi ratsutaja alandati viimasele kohale klõpsutava heli tegemise eest, kuigi ta väitis, et heli põhjuseks oli tema sadul.

2024. aasta suveolümpiamängud toimuvad Pariisis 26. juulist – 11. augustini. Pariis on teine linn maailmas, mis on suveolümpiat võõrustanud nüüdseks kokku kolm korda. Varem on Pariisis suveolümpia toimunud 1900. ja 1924. aastal. 2024. aasta suveolümpiamängude eeldatavaks maksumuseks kalkuleerisid korraldajad 9 miljardit eurot.

Loe lähemalt siit!

Kommentaarid puuduvad

Päevakaja

toob sinuni Omega Laen