Reklaam sulgub sekundi pärast

“Kes sind vaatab, kui sa selline oled?” Timmerid saatsid ülekaaluliste suunas kriitikanoole

Merily ja Kirsti Timmer
Merily ja Kirsti Timmer — FOTO: TV3

Kirsti Timmeri sõnul üritavad paljud ülekaalulised inimesed end petta ning teeselda, et oma suure kehakaaluga ollakse tegelikult rahul. Nii Kirsti kui Merily sõnul kurdetakse nende vastuvõttudel soovi saledamaks saada ning ka suhet leida. "Aga kes sind vaatab, kui sa selline oled?" küsis Merily ebatervislikele eluviisidele ja suurele kehakaalule viidates.

„Kaalul on liiga palju” – enamasti tähendab see lause, et mingi asja tegemisest või mittetegemisest sõltub väga palju, st palju võib muutuda. Valdavalt esoteerilistel teemadel vestlevad Kirsti ja Merily Timmer rääkisid oma saate "Timmerite podcast" uues episoodis otsekoheselt üsna maisel teemal ehk kehakaalul ja toitumisharjumustel ning nendega kaasnevatel probleemidel. Ehk siis käsitlesid "kaalul on liiga palju" mõistet täiesti otseselt.

Enamasti põhjustab inimesele probleemi tema suur kehakaal, kuid vahel siiski ka keskmisest väiksem kaal.

Otsekoheses vestluses ütles Kirsti Timmer esmalt, et väga palju kaaluvad inimesed üritavad tavaliselt nii ennast kui teisi petta ja väita, et nad on rahul ning et ilusat ja head inimest peabki palju olema. „Keda sa tegelikult petad? Millegipärast tulete te vastuvõtule ja küsite, kuidas peenikeseks saada. Või et kui ma saaks peenikeseks, kas ma jääks peenikeseks, ja kõik sellised küsimused. Mina olen tavaliselt vastanud ainult ühtemoodi, et hoia söögilauas suu kinni ja see ongi kogu asja võti,” ütles Kirsti.

Samuti tõi Kirsti välja, et on sellel teemal "silmad lahti hoidnud" ning kirjeldas, kuidas ta ühes söögikohas nägi väikest ülekaalulist poissi, kelle ema talle suure "lögaburgeri" ostis ja seda sööma innustas. "Pani rõõmsalt väikesele paksule poisile kätte, et söö! Mul oli selline tunne, et ma küsin selle ema käest: miks sa teed niimoodi praegu? Ei ole minu asi sekkuda teiste inimeste ellu, aga seda, millega pärast võidelda... Depressioonide ja asjadega, mis ülenuumamisest tekivad. Miks?"

Burgeril ja burgeil on muidugi vahe sees ning Merily tõi välja, et ka selle puhul tuleks jälgida tervislikkuse ja koostise olulisusest ning et kõik ebatervisliku saab asendada sama maitsvate tervislike toodetega.

"Nii vaimsele tervisele kui füüsilisele tervisele ja sinu kehakaalule pööratakse igal pool nii palju tähelepanu. Aga ikka, kui sa võtad inimesed, kes ongi harjunud niimoodi sööma ja teavad, et probleemid... Selline sea moodi nuumamine, see on nii õudne," ütles Kirsti ja lisas, et avalikes söögikohtades ei näe kunagi, et selliselt sööks mitte-ülekaaluline inimene.

"See on tõsi. Ja siis tullakse vastuvõtule ja ollakse kurvad: miks mul ei ole suhteid? Aga kes sind vaatab, kui sa selline oled? Loomulikult meil on inimesi, kellele sellised meeldivad. Aga päeva lõpuks ma olen ikkagi küsinud, et kas sa iseendale meeldid? Ei meeldi, kuidas sa teistele saad meeldida, kui sa oled ülekaaluline? Sellega tekivad teised probleemid ja see on kole," lisas Merily.

Nii Kirsti kui Merily tõdesid, et peavad oma toitumist väga jälgima, sest kehakaal on kerge tõusma.

Merily arvates ei tohikski kodus olla võimalust endale midagi näksimiseks krabada. „Ei ole näksimisasju, on konkreetsed toidukorrad ja sa ei saa juurde võtta. Ja teine asi – enne, kui lähete toidupoodi, sööge kõht täis.”

Merily ja Kirsti Timmeri video-podcast on vaadatav Youtube'ist.