Reklaam sulgub sekundi pärast

Kristjan Järvi: sa ei pea varuma ja omama kõiki asju, et oma ego täiendada

GoodNews

Kristjan Järvi
Kristjan Järvi — FOTO: GoodNews Communication

Tiit Trofimov ja Kristjan Järvi mõtisklesid podcastis „Keset elu“, kuidas inimesed kipuvad raha ja materiaalse külluse nimel rabelema, ent tegelikkuses on see täiesti ebaoluline. "Kõik, mis meil vaja on, on ilma rahata," usub Järvi.

Ehedus ja lihtsus on see, mida me kõik taga otsime

Järvi leidis, et ehedus ja lihtsus on see, mida näiteks terve New Yorgi linn taga otsib, aga nad otsivad seda taga läbi materiaalse varumise ja raha külluse. Alles siis arvavad nad, et saavad öelda, et on ehedad ja lihtsad. 

Trofimov nentis seepeale, et see on justkui turvatunde otsimine. Arvatakse, et kui saavutatakse materiaalne ja väline turvatunne, siis saadakse kätte ka sisemine turvatunne. Tegelikult peaks aga käima vastupidi. Kõigepealt tuleks saada kätte sisemine turvatunne ja siis juba tekib iseenesest kõik turvaline ka väljapoole. 

Meile tundub koguaeg, et meil ei ole ikka veel küllalt

Järvi tõi podcastis välja, et tegelikult teame, et saame fantastiliselt isegi paremini hakkama, kui koondjõuna tekitame endale sellise väe, kus kõik elavad külluses. Mitte nii nagu kommunistid, kes ütlesid, et kõik peame olema vaesed, siis oleme võrdsed.

„See ei ole materiaalne rikkus. See on küllus, mille tagajärg tekitab meile materiaalset võimalust olla üle isegi sellisest asjast, mille järgi on vajadus. See varumine ja kogumine... Meile tundub koguaeg, et see ei ole küllalt ja peame veel investeerima ja finantseerima. Mida sa sellega aga teed? Ainult varud ja see tekitab jälle seda tsüklit, et sina oled kuningas, kes teistele midagi pakub. Paku seda olukorda iseendale. Sa ei pea varuma ja omama kõiki asju, et oma ego täiendada,“ lausus ta ja lisas, et meil on aga niisugune väljamõeldis nagu raha, mis ei ole üldse mitte midagi väärt.

Me kõik aga ajame seda taga ning tahame seda jubedalt. Miks? „Selleks, et osta asju, mida meil vaja ei ole. Sööki on meil vaja, aga oma kasvuhoones ja peenral ma võin kasvatada kõik söögi ja see kõik on ilma rahata. Kõik, mis meil vaja on, on ilma rahata,“ leidis Järvi. 

Tegelikult kardame me kõik surma ja õigustame endale karta ka elu

Järvi tõi näitena välja selle, kui ostame näiteks poest broilerkana, mis on olnud puuris, sööme selle endale sisse, siis saame sellest tegelikult endale halva energia. „Me tugevdame ühte negatiivsuse tsüklit ja see ongi see surmatsükkel, mis valitseb meie maailma. Me tegelikult kardame kõik surma ja sellepärast õigustame endale karta ka elu.“ 

Vaata podcasti koos Kristjan Järviga!