Reklaam sulgub sekundi pärast

Õllesummeri korraldajad Tommy Cashi kummalisest soovist: miks inimest piinata kahe grammiga?

Star FM

Tommy Cash
Tommy Cash — FOTO: Priit Simson / Delfi Meedia

Õllesummeri korraldajad Reno Hekkonens ja Sten-Erik Jantson rääkisid, et kuna viieaastase pausi jooksul pole keegi nišši üle võtnud, on igati õige suurte plaanidega pooleli jäänud kohast jätkata. Iga artist ja tema nõudmised on erinevad ning toodi välja, et Tommy Cash soovis muu hulgas valgeid sokke ja kaks grammi rohelist teed. Miks?

Juuni teises pooles toimunud Õllesummeri käepaelade vargus festivali korraldajaid õnneks pikali ei löönud ning uued käepaelad on külastajatele mugavalt saadaval. Star FM hommikuprogrammis külas käinud Reno Hekkonensi ja Sten-Erik Jantsoni sõnul jagub uusi paelu kõikidele külalistele ning varastatud kauba pärast nad muretsema ei pea.

Jantson ütles, et uudis käepaelade vargusest sai meedias piisavalt suure kõlapinna, seega keegi varastatud käepaelu ilmselt müüa ei proovinudki.

"See on esmakordne kui selline asi juhtub, et varastatakse ära nii suur partii. On juhtunud, et partii läheb metsa, et mingi viga on trükkimisel tehases olnud. Huvitav on see, et vargad tõesti ei julgenud neid hakata müüma. Vähemalt ei ole jõudnud politseisse ega meile mingit sõnumit. Jällegi, hea võimalus inimestele öelda, et ärge ostke käest-kätte, te kunagi ei tea, millega tegu," lisas Hekkonens käepaelte kohta.

Õllesummer tähistab tänavu oma 30. aastapäeva ning enne tänavust üritust oli vahel viis aastat pausi. Millised üllatused külastajaid ees ootavad? Jantsoni sõnul on Õllesummer iseenesest suur üllatus, mis seostub igaühele omamoodi faktiga. "Mina olen lapsepõlvest saati sellega üles kasvanud. Minu teada olin ma päris esimesel Õllesummeril ka isa näpu otsas kohal. Minu jaoks on see kind of rahvuslik aare. Olgem ausad, Metallicat võib igaüks korraldada, kellel piisavalt raha, aga Õllesummerit igaüks ei saa korraldada. Mulle on ta alati sellise kättesaamatu touch'i andnud. Mul on hea meel, et Riho (Õllesummeri looja Riho Rõõmus – toim) usaldas mind seda tegema," rääkis Jantson.

Hekkonensi sõnul nad eraldi riskianalüüse ürituse korraldamiseks tegema ei pidanud, sest Õllesummer on koguaeg olnud edukas üritus ning kuna keegi pole viieaastase pausi jooksul seda nišši täitma hakanud, siis tulebki seda edasi teha ning tegu on õige asjaga.

Samuti ütles Hekkonens, et Õllesummer on korralduslikult väga keeruline ja mastaapne ettevõtmine: neli päeva, üheksa lava ja veel muud alad. Kokku esineb Õllesummeril 75 artist. Põhjus on Hekkonensi sõnul see, et kõigile tuleb teha midagi alates jazzist ja rokist kuni saunatamise võimaluseni välja.

Hoolimata festivali nimest on sinna oodatud ka lapsed ning festivalil on lausa lasteala ja lastehoid. "Oleme suutnud täiesti vägeva lasteala püsti panna, kus Karupoeg Puhh organiseerib igapäevaselt tegevust. On suur programm: lauljad ja tantsijad pluss tasuline lastehoid. Täitsa võimalik oma laps väikese raha eest haritud pedagoogide kätte jätta ja ise minna muusikat nautima," ütles Jantson ja lisas, et festivali nimest hoolimata ongi tegu koguperefestivaliga. Jantsoni sõnul on mõte selles, et tegu poleks ühe artisti põhise üritusega, vaid et inimesi meelitaks festivalile ka kõik muu, millele oleks artist või artistid boonuseks.

Millise artisti Õllesummerile toomine on sel aastal olnud kõige suurem väljakutse? Ühe artistina mainiti LOBODA-t, kelle raider on võrreldes teiste artistidega üsna paks. Samuti räägiti Tommy Cashist, kelle raider sisaldas näiteks nii valgeid sokke kui ka kahte grammi rohelist teed. "Võtsime selle raideri ette, ütleme nii. Loeme, et valged sokid. Okei, kui inimesel pole raha, siis ostame talle sokid, pole probleemi. Siis jõudsime tingimuseni, et kaks grammi rohelist teed. Mõtlesime, et mis kaks grammi, võtame normaalselt ikka, 200 grammi rohelist teed. Miks inimest piinata kahe grammiga?" kirjeldas Hekkonens.

Kuula raadio Star FM hommikuprogrammi järgi SIIT.