Reklaam sulgub sekundi pärast

Ott Kiivikas paljastas kaalulangetajate suurima vaenlase: siis ei aita midagi ja on pahasti

Star FM

Ott Kiivikas Star FM hommikuprogrammis
Ott Kiivikas Star FM hommikuprogrammis — FOTO: TV3

Ott Kiivikase sõnul on laiskus suurimaks takistuseks neile, kes soovivad kaalu langetada. Enne nädalasele puhkusele suundumist tasuks korralik trenn teha, sest ühe treeningu füsioloogiline mõju kestabki Oti sõnul umbes nädal aega.

Star FM hommikuprogrammis käis külas kulturist Ott Kiivikas, kellega räägiti mõistagi sportlikel teemadel. Saatejuht Jürgen Pärnsalu küsis Kiivikaselt esmalt, mis on kaalulangetuse suurim vaenlane: kas suhkur, rasv, laiskus või dieet? ”Ma arvan, et laiskus ikkagi. Kui oled laisk, siis ei aita mitte midagi. Sa võid piisavalt liikuda, süüa mõõdukas koguses suhkrut, mõõdukas koduses rasva, aga kui sa oled laisk ja ei liigu, siis on pahasti,” vastas Kiivikas.

Samuti rääkis Ott teisipäeval neljandat korda algavast, koolinoortele suunatud sammukampaaniast ”Sügissammud”, mille mõte on teadvustada liikumise vajadust. ”Paneme heas mõttes Eesti koolid ja klassid omavahel võistlema. Näitena toon, et kevadeti toimub meil ”Kevadsammud”: osales 254 kooli, 1200 klassi võttis osa, nii et üle poole Eesti koolide oli esindanud. Selle hulgas ei ole mitte ainult põhikooli ja gümnaasiumi osa, aga ka kõrgkoolid kutsume ja ka haridustöötajad,” ütles Ott ja täpsustas, et kui alguses olid fookuses õpilased, siis huvi näitasid üles ka õpetajad ning uurisid, kas nemad saaksid ka oma pundiga osaleda.

Kuna treeningud on kallid, pole paljudel lapsevanematel raha oma võsukesi trennidesse panna. Üheks lahenduseks on tasuta võimalusi ära kasutada, näiteks välijõusaalides treenida. Ott Kiivikase sõnul on Eestis lausa välijõusaalide buum ning ta ise on viimase nelja aasta jooksul aidanud avada 60 välijõusaali üle Eesti. ”Tõsi, kui ma räägin päris väikestest lastest, siis trenažööride mõõdud on mõeldud täiskasvanud inimestele. Küll seal on trenažööre, kus vanuses 10-12 saab kenasti harjutusi teha.”

Kiivikaselt uuriti ka seda, kuidas puhkuse ajal toonust hoida ning kas Ott teeb puhkuse ajal ka trenni. „Ütleme nii, et võtsin asjad kaasa, aga kordagi ei jõudnud nädala jooksul. Kõige huvitavam on see, et nädalaga ei juhtu inimese treenitusega veel mitte midagi. Ühe treeningu mõjul ongi füsioloogiliselt kuskil üks nädal, kus treenitus ei lange veel. Kui paus läheb pikemaks, siis hakkavad juba tasapisi füsioloogilised võimed langema.”

Kuula raadio Star FM hommikuprogrammi järgi SIIT.

Kommentaarid puuduvad