Reklaam sulgub sekundi pärast

Top 5 kriteeriumit, mida peaksite järgima, kui otsustate osta väravaautomaatika või tõkkepuu!

Sisuturundus

TopDoor
TopDoor

Väravaautomaatika paigaldamine koos aiaväravate või tõkkepuuga on praktiline viis muuta hoov turvalisemaks ja mugavamaks. Automaatika tagab sujuva ligipääsu ning lisab kinnisvarale väärtust. Siiski on enne paigaldust oluline kaaluda mitmeid olulisi tegureid, et tagada süsteemi pikaajaline töökindlus. Siin on viis olulist asja, mida peaksid silmas pidama väravaautomaatika, aiaväravate ja tõkkepuu paigaldamisel.

1. Värava tüüp ja kaal.

Esimene ja üks olulisemaid tegureid on see, millist tüüpi aiaväravad või väravad sul on, samuti nende kaal. Väravaautomaatika peab sobima konkreetse värava tüübiga, sest erinevad mehhanismid toimivad erinevate lahendustega.

  • Liugvärav: Liugväravad vajavad kvaliteetseid ja väravakaalule sobivaid juhtrullikuid ja alumist juhtsiini. Liugvärava automaatika valikul tuleks kindlasti pöörata tähelepanu väravaava mõõtudele ning liugvärava kaalule.
  • Tiibväravad: Kui Su aiaväravad on tiibväravad, tuleb paigaldada automaatika, mis tagab nende ühtlase ja sünkroonse avanemise ning sulgumise. Sobiva automaatika valik sõltub väravapostide materjalist, mõõtudest ning väravatiibade konstruktsioonist ja tuuletakistusest.
  • Tõkkepuu: tõkkepuu valikult tuleb lähtuda läbipääsuava laiusest, mida laiem on piiramist vajav ava, seda võimsama mootoriga tõkkepuud vajate. Tõkkepuu valikul pöörata tähelepanu ka poomi avanemiskiirusele (parklatesse kiiremad, erateedele aeglasemad).

    Kaal ja väravalehe mõõtmed on samuti olulised võtmetegurid – raskemad väravad nõuavad võimsamat automaatikat, et vältida ülekoormust ja tagada süsteemi töökindlus pikkadeks aastateks.
Valgustus
Valgustus — FOTO: TopDoor

2. Elektrivõimsuse ja ühenduse kättesaadavus

Väravaautomaatika ja tõkkepuu vajab töötamiseks toidet 230VAC. Väravaautomaatika, aiaväravad ja tõkkepuu vajavad stabiilset toidet, et töötada tõrgeteta. Mõistlik oleks paigaldada elektrikilbist kuni väravaautomaatikani eraldi toitekaabel koos automaatkaitsmega.

Samuti tuleb mõelda, kuidas süsteem töötab et kas on võimalik kasutada aiaväravaid ja tõkkepuud voolukatkestuse korral – kas on olemas käsitsi avamise võimalus ja kas on olemas lisa sissepääs kinnistule, et vajadusel hoovist automaatika lülitada käsijuhtimisele. Lisadena on võimalik automaatikatele ja tõkkepuudele paigaldada akud mis võimaldavad voolukatkestuse korral tagada  süsteemide tõrgeteta töö.

3. Ohutus ja kasutusmugavus.

Aiaväravate väravaautomaatika ja tõkkepuu peavad olema varustatud piisavate turvameetmetega, et tagada ohutus. Turvasüsteemid on eriti olulised, et vältimaks õnnetusi ja tagada inimeste ning vara kaitse.

Väravaautomaatikaga varustatud aiaväravad ja tõkkepuud peavad vastama Eesti Vabariigi Standarditele. Ohutus algab õigesti projekteeritud väravatest ja turvasüsteemidega varustatud väravaautomaatikast. Komplekselt lahendatud läbipääsusüsteemid aitavad õnnetusjuhtumi korral minimaliseerida kahju ulatust. Minimaalse turvalisuse (lubatud ainult erakasutuses olevatele väravatele) tagamiseks peab väravaautomaatikal olema “jõutunnetus”, mis tagab väravate liikumise seiskumise takistuse vastu minnes. Ühiskondlikus (võib ka era) kasutuses olevatel aiaväravatel peavad olema veel eraldi andurid, mis tuvastanad takistuse juba distansilt, näiteks fotoelemendid.

4. Klimaatilised tingimused ja töökindlus.

Eesti on klimaatiliselt “suur maa”, sest asub külmade ja soojade õhuvoolude ristumiskohas, ning sõltuvalt sellest, on siinsetel aladel suur niiskuse ja temperatuuri kõikumine. Oluline on, aiaväravate automatiseerimisel, valida kohalikesse oludesse sobilik väravaautomaatika. Internetipoodides on väravaautomaatikate valik suur, aga paljud neist lakkavad korrekselt meie heitlikus kliimas töötamast vähegi suuremate külmakraadidega, sest releed ja lõpulülitid on niiskust täis ning külmuvad ära ning ajamite mehhaaniliselt liikuvad osad külmuvad omavahel kinni jne... Väravaautomaatika ostmisel veendu, et nendel oleksid olemas vastavussertifikaadid meie kliimas sobivatele temperatuuridele. Sertifikaat üksi ei taga veel automatiseeritud väravate töökindlust, vaid ainult koos professionaalse paigalduse ning regulaarse hooldusega, võite kindel olla, et kõik töötab korrekselt.

Aed
Aed — FOTO: TopDoor

5. Juhtimissüsteemid ja kasutajasõbralikkus

Juhtimisvõimalused on samuti oluline aspekt, mida kaaluda, kui paigaldad väravaautomaatika, aiaväravad ja tõkkepuu. Valik sõltub sinu eelistustest ja vajadustest, kuid süsteem peab olema kasutajasõbralik ja turvaline.

  • Kaugjuhtimispuldid: Traditsioonilised kaugjuhtimispuldid on endiselt populaarsed, sest need on lihtsad ja mugavad. Siiski võib nende leviala olla piiratud, puldi tööraadius oleneb ümbritsevast keskkonnast,
  • Nutitelefonirakendused: Tänapäeval on võimalik juhtida väravaid ja tõkkepuud ka nutitelefoni abil, mis võimaldab väravaid avada ka kaugjuhtimise teel. See lahendus on eriti mugav, kui pead värava avama kodust eemal olles.
  • Koodlukud ja kaardisüsteemid: Kõigile automaatikasüsteemidele on võimalik lisada koodpaneelid/koodlukud, mis on samuti mugavad ja turvalised lahendused.

Sõltumata sellest, kas paigaldad liugväravad, tiibväravad või tõkkepuu, peaks automaatika juhtimissüsteem olema kasutajasõbralik ja tagama piisava turvalisuse.

Väravaautomaatika, aiaväravad ja tõkkepuu paigaldamine võib oluliselt tõsta sinu kinnisvara turvalisust ja kasutusmugavust. Kuid selleks, et süsteem töötaks optimaalselt ja kestaks aastaid, on oluline hoolikalt kaaluda värava tüüpi, elektrivõimsuse kättesaadavust, ohutussüsteeme, meie kliimasse sobivust ja juhtimissüsteeme. Kaalutletud planeerimine tagab, et väravad, liugväravad või tõkkepuu toimivad tõrgeteta ja pakuvad sulle mugavust ja meelerahu aastateks.

Kui soovid tellida kvaliteetset väravaautomaatikat, aiaväravaid või tõkkepuid, siis pöördu firma Topdoor poole. Topdoor on usaldusväärne partner, kes on ehitanud piirdeaiad ja väravad juba aastast 2006, pakkudes kvaliteetseid lahendusi, mis vastavad ka kõige nõudlikumatele klientidele.