Reklaam sulgub sekundi pärast

Kamapulbrist peenete restoranideni: Eero Reinu kruiisiseiklus oli justkui gurmaanide unistus

Uku Adrian Ilves

Eero Reinu
Eero Reinu — FOTO: TV3

"Kilu seljakotis" kolmas hooaeg tuleb "natukene" teistsugune: Maarjamaa saarte asemel hüppab Eero Reinu suurele kruiisilaevale ja teeb mõne Kariibi mere saare ja kohaliku eluga tutvust. Nagu näha, oli laev kõike muud kui tavaline transpordivahend ühelt saarelt teisele. Eero sõnul oli tegu tõelise kogemsuega nii kehale kui hingele, kus kõht ei jäänud kunagi tühjaks.

Eelmise aasta suvel Eesti väikesaartel oma teekonda alustanud "Kilu seljakotis: Kariibidel" võtab seekord ette mitmetuhande kilomeetri pikkuse rännaku Ameerika idarannikule, kus saatejuht Eero Reinu otsib üles Miami põnevaimad ajaveetmise võimalused ja Kariibi mere saarte parimad seiklused. Orkaani hooaeg on läbi, päike taas kõrgel ning meri, kus kruiisilaev seikleb, sillerdab hingematvalt.

Nagu "Kilule seljakotis" kombeks, on ka seekord eesmärgiks leida iga sihtkoha puhul üles kordumatud elamused ja maitsed ning toredad inimesed. Lisaks anda edasi praktilist infot, kuidas iga huviline neidsamu kohti tulevikus avastades isikliku unustamatu elamuse saaks.

Algne mõte minna just Kariibi mere saartele uut hooaega filmima tuli saatemeeskonnale seoses Idaranniku ESTO ehk ülemaailmsete Eesti kultuuripäevadega, kuhu suundusid aasta alguses Veronika Portsmuthi laulukoor ning Märt Agu tantsurühm. Niisiis otsustas Eero nendega ühte – õige suurde – paati hüpata.

Eero kirjeldab, et kõige pikemalt oldi kruiisiga Miamis. Bahama pealinnas Nassaus viibiti aga umbes viis-kuus tundi. Sealt tuli kaasa ka kaks maitseelamust: kohalik maailmakuulus rummikook ja värske ning krõmpsuv meriteo salat. Karbi võis omale koju kaasa osta. Samuti külastati Cococay erasaart, Haitit ja Jamaicat. Haiti puhul, tõsi küll, piirduti vaid väga väikese alaga saare ääres, mis riigis vohavast anarhiast ja vägivallalainest (sellel hetkel) kaitstud oli. Jamaicale jäi aga maha üks parmupill, mille uueks omanikuks sai kultuurihuviline kohalik.

Igal kruiisilaeval viibival turistil oli vaba voli valida, mida, kas ja kui palju ta endale ühest saarest ammutab.

"Reis leidis aset veebruari kuus ning Eestist kaugel eemal olles tähistati ka Vabariigi aastapäeva. ESTO päevade esinejate nimekirjas oli ka Lia Virkus, kes aitas katta pidulaua. Kodust oli kaasas kamapulber ja kõik muu vajalik eestipärane tooraine otsiti välja kohalikust Walmartist: kolm erinevat kartulisalatit, mida Lia meile õigeks timmis ja hapukurke ning muud head kraami," kirjeldab Eero.

Eero tabas ennast reisi jooksul mõttelt, et mida kaugemale Miamist jõuti, seda loomulikumaks ja rahulikumaks inimesed muutusid. "Jamaical olid hoopis teise vibe'iga inimesed. Mingi teine muretus või pingevabadus on sees."

Laev kui omaette elamus

Laev nimega Oasis of the Seas polnud mitmetuhandepealisele turistide grupile mõistagi üksnes transpordivahend, vaid omaette elamus ja ajaveetmise võimaluste kogum. Eero kirjeldab, et laeval toimus iga päev nii mõndagi huvitavat ning seda nii ESTO päevadega kaasas olnud väiksemale eestlaste grupile kui ka kõikidele teistele turistidele. "Kes rääkis toidust, kes riigikaitsest. ESTO raames olid laeval erinevate valdkondade esinejad. Kogu reis oligi selline, et sinna oli pikitud sisse esinemisi ja ettekandeid. Nendel tundidel, kui sai saartel olla, oli inimestel vaba voli saareilu nautida ehk siis tegemist oli puhkusereisi ja kultuurivahetuse ühendamisega. Minnes puudus meil konkreetne teadmine, kui kaua saartel oleme ja mida üldse turistidele näidatakse," sõnab Eero.

Meeliülendavaid elamusi sai Eero nii maismaal kui ka laeva peal. Esimene suurem vaatamisväärsus oli tema sõnul ainuüksi Miami kruiisisadamas kruiisilaeva peale minek ning selle jooksul kokku vähemalt viie erineva suure kruiisilaeva nägemine. "Laevakogemus oli vägev! Laeval oli vist 15 või 16 tekki, meie elasime 14-tekil vaatega laeva n-ö sisehoovi. Sellist mastaapi Tallinn-Helsingi või Tallinn-Stockholmi laevadel ei kohta. See, kui läbimõeldud kõik on... Olid erinevad söögikohad, nii hommikusöögi saalid kui ka restoranid, kuhu sa lähed lipsu ja kingadega. Kõigile midagi. Tühi kõht ei saada sind kunagi ja toitu leidub igal kellaajal ning erinevate rahvaste kööke on nii palju," ütles Eero esmalt gastronoomia poolel peatudes ning liikus siis edasi muu meelelahutuse poole.

Programmidest toob Eero esile jääetendused, Broadway muusikali ning hüppetornide, valguse ja muusika taustal korraldatud vee-show. Samuti pakkus laev Eero sõnul kõike ka füüsilisele kehale, alates jõusaalist kuni erinevate hoolitsusteni välja. "Kõike, mida sa ette võid kujutada, mida üks luksuslik reis võiks endast sisaldada. Seal oli kõik olemas."

Emotsioone loovad eestlased

Miks soovitab Eero saadet vaadata? Lisaks eelpool kirjeldatule on tema sõnul üks põhjus juba selles, et ta ei sattunud sinna kaameramehega üksinda, vaid kaheksaosalises sarjas kohtab ka mitmeid teisi eestlasi, kes seal oma emotsioonidega saadet vürtsitavad: monouimega ujumise Guinnessi rekordite omanik Merle Liivand, kunstnik ja DJ Tarrvi Laamann (Bashment FM), meisterkokk Lia Virkus, välis-eestlasest ESTO päevade korraldaja Anne Luning, droonifotograaf Kaupo Kalda, lisaks energilised lauljad ja tantsijad Märt Agu ja Veronika Portsmuthi kollektiividest.

Vaata ka toredaid fotosid Eero seiklustest!

"Kilu seljakotis Kariibidel" on TV3s alates 06.09 reedeti kell 20.00!

Kommentaarid puuduvad