Reklaam sulgub sekundi pärast

Sushi, pitsa ja suured järjekorrad: Kohtla-Nõmmel tegutseb uskumatult populaarne külapood

"Läbi suve Taaviga"

Külaelu hääbumine on karm tõsiasi, millega erinevates Eesti paikades silmitsi seistakse. Ometigi võib asi tegusate inimeste ühise töö tõttu olla risti vastupidine. Taavi Libe külastas positiivse näitena Kohtla-Nõmmet, mille külapood pakub muu hulgas sushit ning kus klientide vähesuse üle ei kurdeta.

Taavi Libe sai taas tõdeda, et Eestimaa on endiselt toredaid, tublisid ja värvikaid inimesi täis. Samuti tõdes ta saates, et Eesti väiksemaid külakesi tabab tihti häda, kus kaob ära nii kool, postkontor kui pood ning pärast mida laiutavad elanikud käsi ja küsivad: mida nüüd teha?

Kohtla-Nõmmel just sellise olukorraga silmitsi seisti, kuid toimekate inimeste tegutsemise tõttu sai sealne pood uue eluvaimu sisse ning postkontorit asendab Omniva pakiautomaat. Kirsina tordil mõjus võimalus poest ka sushit osta. Taavi sattus poodi n-ö tipptunnil, kui ostlemine oli täies hoos.

"Mina olen kinnisvarainimene, olen üle 20 aasta kinnisvaraga tegelenud. Kuus-seitse aastat tagasi, kui meil oli veel oma vald, küsis üks keti omanik, et kas teha siia Kohtla-Nõmmele kauplus. Mina ütlesin talle, et ära tee, sa ei vea välja. Tegelikult oli nii, et kui kauplus müüki tuli, siis ma kohe helistasin talle ja ütlesin, et tule nüüd ja tee ketikauplus, meil on Toila vald, kõik on aktiivsed ja me väga tahtsime, et tuleks korralik kauplus," selgitas täna kauplusega tegelev Virge ja lisas, et pakkumisest öeldi talle keerulise aja tõttu tol korral ära ja nii ei jäänudki muud üle, kui kauplus ise luua.

Virge tütre Marleeni sõnul oli tegu ühise otsusega. "Siin on kolmas osapool ka – minu elukaaslane, kes on samuti siin nõu ja jõuga ikkagi abiks olnud."

Taavi tõi välja, et oma karjääri jooksul on ta külapoodidesse sattunud korduvalt, kuid sushit sealt veel saanud pole. Marleeni sõnul on poel nii sushi kui pitsa osas konkreetsete partneritega lepingud sõlmitud. Sushit ei käi Marleeni sõnul poest ostmas mitte ainult Kohtla-Nõmme rahvas, vaid ka kaugemalt.

"Natukene eristume teistest külapoodidest just selle mõttega, et me tegelikult toome hästi palju käsitööd sisse: sushid, pitsad, käsitööpirukad, igasugused küpsetised. Inimesed on hästi omaks selle võtnud," ütles Marleen.

Virge sõnul on poehoone ehitatud 1950ndatel. Päeva jooksul külastab poodi isegi 200-300 inimest ning on päevi, kus peab tipptunnil kassajärjekorra seistes paarkümmend minutit aega parajaks tegema.

Vaata lähemalt päises olevast videost! Saateid on võimalik vaadata ka TV3 Play keskkonnas.