Reklaam sulgub sekundi pärast

Suure-Lähtrus vastsündinu hüljanud naise perekond rügab tööd: lahutame meelt lillede istutamisega

"Läbi suve Taaviga"

Taavi Libe külastas inimesi, kes aasta alguses väga palju negatiivset tähelepanu said – Suure-Lähtru külast surnuna leitud vastsündinu ema perekond. Pererahvas üritab oma tavalist elu edasi elada ning talus jagub tööd küllaga. Peremees ütles, et kõige parem n-ö psühholoog ja mõtete eemale viimise viis on talle töötegemine. Perenaise sõnul lahutatakse meelt lillede kasvatamisega.

Elus võib igasugu asju võib elus ette tulla, kuid elu peab siiski edasi minema ja tööd tuleb ka teha. Nii tõdes Taavi Libe saates "Läbi suve Taaviga" Tammejuure Mahetalus, millest on selle aasta esimeses pooles päris palju räägitud. Nimelt on tegu Suure-Lähtrus vastsündinu maha jätnud noore naise vanematega. Kuidas nendel inimestel täna läheb?

Mis ja miks täpselt ikkagi juhtus, kui Suure-Lähtru külast leiti surnud vastsündinu? See on praegu veel suuresti saladuseloori taga. Kahtlustatav on Marokos vanglas, tema pere üritab Eestis eluga edasi minna.

Tammejuure Mahetalu peremees Teet tõdeb, et raske on pigem teistel inimestel, mitte neil.

Külarahvaga läbisaamise osas tõdes ta esmalt, et külas eriti palju inimesi polegi. „Need, kellega suhtleme, suhtleme samamoodi edasi. Need, kellega pole kunagi suhelnud, nendega ei suhtle. Täpselt samamoodi läheb elu meie jaoks edasi. Tootmine läheb ikka edasi, sellest pole mingit probleemi.“

Talus kasvatatakse nisu, kaera, hernest, rukist rüpsi ja kanepit. Majandatakse tervelt 600 hektarilt ning seda ökolt ja mahedalt.

Talu peretütar ja turundusjuht Karin rääkis, et nad võtavad vastu gruppe ja pakuvad neile näiteks kanepit. „Inimesed saavad teada, et tegelikult on ka tervislik kanep, toidukanep ja kanepiõli. Tegelikult me teeme ausat ja ehedat asja.“

Taavi küsis perenaiselt Anitalt lastele viidates, kas tal on hea meel järgmise põlvkonna talupidamisse kaasamise üle. „Nad on ise valinud selle tee ja loodame, et lapselapsed oleksid ka meiega koos. Kõik, mida ma kogun, tahaks neile jätta.“

Anita sõnul on pere üritanud oma eluga rahulikult edasi minna. „Minu deviisiks on: lipp kõrgel püsti! Kõik tallavad ja sülitavad… naeratades lükkavad sulle noa selga. Küll me oleme tore Eesti rahvas.“ Taavi ütles, et tegu on ikkagi väikese inimrühmaga ning selle peale Eesti rahva peale üldistada ei saa. Naine sõnas seepeale, et ta võiks kommenteerijatele kasvõi tööd pakkuda. „Kui Eesti rahvas tahab mind panna võlla, siis las ta paneb! Ma näen inimesi, kellega ma suhtlen. Nad ei ole enam selle silmavaatega, mis vanasti.“

Suhtlusest tütrega ütles Anita, et tütar saab vahepeal neile paariks minutiks koju helistada. Pereisa lisas, et kõne katkeb tihti siis, kui jutu sisse hakkavad tulema sõnad „kohus“, „politsei“ või „prokuratuur“.

Taavi uuris naise vanematelt, kas nad psühholoogi juures ka käinud on ning sai eitava vastuse. „Minu psühholoogi juures käimine on oma töötuba, kus ma võtan mingi puidutüki kätte ja see viib mõtted palju paremini eemale asjadest,“ sõnas peremees Teet.

Mida suvi perele ja talutöödele veel toob? „Ainult lillede istutamine. Homme läheb jälle lillede istutamiseks. Me lahutame meelt lillede istutamisega,“ ütles Anita.

Peremees Teet mainis veel õli pressimist ja viljakuivatamist. „Need on sellised tööd, et igaüks hakkama ei saa. Meie peame vastu küll, meil ei ole midagi hullu!“

Vaata lähemalt päises olevast videost! Saateid on võimalik vaadata ka TV3 Play keskkonnas.

Näita 4 kommentaari

Uskumatu,et tapatööd võetakse kui lillede istutamist

Vasta

Tunduvad tublid vanemad

Vasta

Nojah, eks elu läheb edasi. Ega nemad süüdi ei ole

Vasta

Kuidagi väga punnitatud on see optimism. Kui tütar süüdi mõistetakse kas siis teeme järjekordse tuuri sinna tallu? Ei tundnud see Taavigi ennast väga mugavalt seal.

Vasta