Lihtne nipp, kuidas raha säästa: tee ise kosmeetikat!

Deodorant, näokreem, kehakreem, silmakreem, põsepuna, ripsmetušš. Täiesti tavapärased naiste ilutooted. Aga kas teadsite, et 80-95% kosmeetikatoodetest on tegelikult vesi, mida ostame kalli raha eest? Lisaks on poekraam täis mikroplasti ja aineid, mida tegelikult üldse ei taha enda nahale määrida.

“Me ju ei tea, mis need ained on, mida me kõik endale peale määrime,” ei usalda keskkonnaaktivist Anleena Liivango poekosmeetikat ja lisab:

“Kui sa lähed oma vannituppa, siis sa kindlasti leiad oma deodorandist või šampoonist propüleenglükooli, mis on ju naftast tehtud.”

Naftat ju endale vabatahtlikult peale ei määri, seega tuleb käised üles käärida ja tegudele asuda ning poekosmeetikale töötav alternatiiv leida. Peedist põsepuna, mandlitahmast ja oliiviõlist silmavärv ning söögisoodast hambapasta kõlab ju huvitavalt, kuid kas need retseptid ka pädevad on või hakkab toiduõli päeva jooksul laugudelt lihtsalt silma vajuma?

Kas söögisoodast deodorant päriselt ka töötab ja mida professionaalne jumestaja peedist põsepunast arvab, näeb juba 3. veebruari õhtul kell 20:00 TV3 saates “Laser”.