Täna “Laseris”: Siret Kotka karantiininipp: “Geeniused ärkavad kell viis!”

Siret Kotka on kella viie klubi liige. See tähendab, et ta alustab oma päeva igal hommikul kell viis. Ja ta ei ole ainus. Väidetavalt on just hommikul kell viis tõusmine geniaalsuse ja edukuse üheks eelduseks.

Kella viie klubi taga on maailmakuulus juhioskuste ja tipptulemuslikkuse ekspert Robin Sharma, kes ütleb, et supergeeniused ja ärihiiglased alustavad oma päeva just nimelt kell 5. Nad võimlevad, mediteerivad ning seejärel loevad erialast kirjandust või kuuluvad podcaste. See on 20/20/20 põhimõte ehk et igale tegevusele kulutatakse tunnist 20 minutit.

“See energia, mida sealt saan, on kirjeldamatu,” selgitab juba üle poole aasta kella viie klubisse kuulunud Kotka.

Energia, vaikus ja rahu kodust töötamiseks on eriti oluline just praegu, kus tuhanded inimesed on sunnitud tööd kodukontorist tegema.

“See kella viie klubi on just emadele, kel on väikesed lapsed. Sa leiad selle võimaluse ja lähed lapsega koos magama ja lihtsalt ärkad hommikul kell viis,” õpetab Siret Kotka, kuidas kodukontoris tööd ära tehtud saab ja lisab:

“Sest õhtul ei tee sa midagi. Jah, päris paljud muidugi vaatavad televiisorit. Mina ei vaata.”

Televiisori asemel Siret Kotka hoopis loeb.

“Need, kes on suured juhid, neil on tegelikult oma raamatukogu,” põhjendab Kotka.

Just seepärast loeb Kotka igal hommikul erialast kirjandust ning õpib inglise ja vene keelt.

“Inimesed on hakanud mõtlema lihtsustatult, nad ei analüüsi enam. Teadmised on väiksemad ja küsimus – miks? – esineb üliharva,” ärgitab Kotka inimesi rohkem lugema ja mõtlema ning ka kella viie klubiga liituma.

Seda viimast just seepärast, et ärgates kell viis, saad Sa tegelikult väga palju tööd ära teha juba siis kui kogu pere alles magab. Mõned tunnid hiljem, mil teised virguvad, oled Sina juba teistest kõvasti ees.

Lisaks kella viie klubile uurib “Laser” esmaspäeval, kas kontaktivaba meelahutus on tulnud selleks, et jääda ning paneb koos Liisi Eesmaa ja Karmo Nigulaga toasussid kõvasti sahisema – on Fortnite’i tantsude aeg.

“Laser” on eetris juba esmaspäeval kell 20:00 TV3s.