Reklaam sulgub sekundi pärast

Beebiga pere vajab elutoa ümberkujundust: ruumil on palju funktsioone, aga puuduvad panipaigad 

"Minu IKEA kodu" — FOTO: IKEA

Oma esimest kodu sisustama hakates on peredel enamasti ettekujutus, milline võiks kodu pärast sisseseadmist välja näha. Juba sisse kolides kipub aga aeg kiiresti mööduma ja paljud ideed jäävadki ellu viimata. Noor pere väikse beebiga ei ole rahul oma elutoaga, mis täidab mitut funktsiooni, aga kust puuduvad süsteemsus ja panipaigad asjade hoiustamiseks.

Ruum peaks toimima nii elutoa, köögi, söögitoa kui ka koridorina, aga perel pole ressurssi neid muudatusi ise ellu viia. Juba sel kolmapäeval tuleb noortele appi IKEA sisekujundaja. Saates „Minu IKEA kodu“ selgub, kas ta suudab täita pere ootused.

Kolm aastat tagasi ostsid Maimo ja tema austraallasest abikaasa Brendan oma esimese kodu, mis asub Tallinnas ja kus nad nüüd elavad koos kolmekuuse poja Isak Michaeliga. Noorel perel pole seni olnud piisavalt aega, et muuta kodu mugavaks ja funktsionaalseks. Uue pereliikme sünd on aga sundinud neid kiiremini tegutsema. Esimese asjana võttis perekond ette seinte valgeks värvimise, et tuua tuppa rohkem valgust. Kuigi üldmulje sai heledam, ei vasta avatud köögiga elutoa mööbel pere muutunud vajadustele.

Liiga vähe hoiuruumi 

Suur tuba on küll avar, ent ruumil on ka mitu erinevat funktsiooni: see on nii elutuba, söögituba, köök kui ka esik. Perele olulised asjad ja enim kasutatavad esemed ei ole endale veel kindlat kohta leidnud ning kodu tundub seetõttu rohkem segamini, kui see peaks igapäevaselt olema. Kui pidevalt kasutusel olevatel tarbeesemetel ja mänguasjadel puudub kindel hoiukoht, kipub segadus kiiresti tekkima, eriti kui peres on väike laps. IKEA koduse elu uuringust selgus aga, et peaaegu kolmandik Eesti elanikest tunneb rahulolu ja meelerahu siis, kui kodu on korras ja hästi organiseeritud.

Pereema Maimo sõnul on kõige suurem ruumipuudus köögis. „Meil on palju asju, näiteks kohvimasin, veekeetja ja palju muud, aga liiga vähe töötasapinda nende hoiustamiseks või mugavaks kasutamiseks. Köögis võiksid olla näiteks seinakapid, et oleks rohkem hoiuruumi ja ka valgustust oleks kööki juurde vaja. Tahaksin, et kodu oleks puhtam ja korrastatum,“ rääkis ta.

Appi tulevad IKEA sisekujundajad

IKEA sisekujundustiimi ülesanne on sisustada köögi, söögitoa ja esikuga eluruum selliselt, et seal oleks piisavalt panipaiku ja korrastamisvõimalusi ning tuba muutuks hubasemaks.

Noore pere soovid said kiiresti reaalsuseks. Kodu kõige olulisema toa muutusi nähes ei varja pereema Maimo oma emotsioone: „Ma ei tunne oma kodu ära. See on nii teistsugune, nii uus. Meil on nii palju ruumi! Ma ei osanud oodata nii palju valgust, eriti meeldivad mulle kohtvalgustid. Ma ei tea, mida ma ootasin, aga see on üle ootuste!“

IKEA sisekujundajate kasutatud lahendusi toa funktsionaalsemaks ja hubasemaks kujundamisel näevad televaatajad juba sel kolmapäeval. 

Vaata „Minu IKEA kodu“ sel kolmapäeval TV3-s kell 21:35!