Reklaam sulgub sekundi pärast

Sõjakoldest põgenenud eestlanna tõi Iisraeli lipu punasele vaibale: mulle öeldi, et olen lastetapja

"Stuudio" saates käis külas alates kevadest koos perega Iisraelis elanud Marilin Simchon, kes hiljutise sõjategevuse valguses riigist põgenema oli sunnitud. "Kui me 7. oktoobri hommikul ärkasime ja nägime, mis toimunud oli, tõmbasime kohe alla äppid, mis teavitasid rünnakutest Iisraelis."

"Valmistasime oma kodus ette pommivarjendi, mis on igapäevaselt kasutusel lastetoana. Võtsime mänguasjad ja riided välja, panime sinna toiduaineid ja vett ning selgitasime lastele, et kui hakkavad sireenid tööle, siis me peame pommivarjendisse minema. Ühtlasi selgitasime neile, et nad peavad inglise keeles vastama, kui keegi küsib, mis on nende nimi või vanemate nimed," jutustab Marilin, kes elas oma perega 10 minuti kaugusel Liibanoni piirist. Gaza piirkond, kus peamised rünnakud toimuvad, oli neist 200 kilomeetri kaugusel.

"Rakette lastakse pidevalt ka üle Iisraeli, ka meie kandis ja meie linnas. Oleme pidanud perega pommivarjendis istuma," räägib ta väriseval häälel. "Hetkeseisuga enam seda üllatusmomenti toimuda ei saa, see oli juba ära ja kahtlemata üks kõige jubedamaid hetki, mis inimesega saab juhtuda. Selline oht hetkel on möödas, siis on ikkagi raketid ja need sõdurid, kes on piiri ääres, nemad on kõige suuremas ohus. Üle Iisraeli on inimestel pommivarjendid ja sireenid lähevad tööle. Hetkel ei ole teada, et rohkem inimesi oleks sisse saanud Iisraeli."

Marilini sõnul on suureks abiks justnimelt äppid, mis hakkavad koheselt undama, kui mõni rünnak jälle toimumas on ning teavitusi kuvatakse ka telekate ekraanidel. "Minu jaoks kõige jubedam hetk oli see, kui mu telefonile tuli sõnum, et meie linna on infiltreerunud terroristid. Kuna me pommivarjendis istusime perega, käisid need kõige hullemad stsenaariumid silme eest läbi ja me mõtlesime reaalselt, et me oleme järgmised. Õnneks tuli välja, et see on valealarm, aga sellest hetkest ma hakkasin aktiivselt neid pileteid otsima," meenutab Marilin kohutavat hetke paar päeva peale rünnakute algust.

Marilini abikaasa koos sugulastega jäi Iisraeli maha, ent hirmu nad naise sõnul ei tunne, sest juudivastane viha ei piirdu vaid Iisraeliga, vaid seda tunnevad ka juudid üle maailma. Marilini mees jätkab tööl käimist ja soovib võimalusel ühel hetkel ka Iisraeli sõjaväega liituda.

Marilin väisas ka hiljuti toimunud Tallinn Fashion Weeki, kus poseeris fotoseina ees koos Iisraeli lipuga. "Kuna minu pere jäi maha sõtta, siis ma näitasin sellega solidaarsust. Tahtsin näidata ka eestlastele, et meie enda hulgas on inimesi, kes on sellega otseselt seotud. See ei ole midagi kauget või midagi, millest ei peaks rääkima. Meil on oma juudi kogukond ja 900 eestlast Iisraelis, kes on sellega seotud," selgitab ta oma otsuse tagamaid.

See pälvis aga paljude seas negatiivset tähelepanu ja Marilin sai mitmeid äärmiselt kurjasid kirjasid. "Mulle öeldi, et ma olen ajupestud, juuditapja ja lastetapja. Igasuguseid kirju tuli."

Vaata kogu intervjuud "Stuudio" saateklipist!