Reklaam sulgub sekundi pärast

Eksperiment! Millises kaupluses on koolitarbed kõige odavamad?

TV3 uudised

Uus kooliaasta koputab uksele, mis tähendab, et lapsevanemad peavad taas rahakotirauad avama kooliasjade ostmiseks. "TV3 uudised" uuris, kui palju tuleb vanematel tänavu välja käia ning kust leiab kooliasjad kõige odavamalt.

Eksperimendi korras komplekteerisid "TV3 uudised" ka ise 1. klassi nimekirja põhjal ühe kooli mineva lapse ranitsa, et näha, kui suur on hinnavahe erinevate poodide võrdluses. Võistlustules osalesid kõik suuremad e-poed ehk Prisma, Selver, Barbora ning Rimi. 

Kõige odavam oli kogu ostukorv Barboras summaga 26 eurot ja 57 senti, sellele järgnesid Prisma ning Rimi. Kõige kallim oli ostukorvi lõppsumma Selveris. Siinkohal on oluline lisada, et kõige rohkem mängisid lõppsumma puhul rolli e-poest leitavate ranitsate hinnad. 

Swedbanki läbiviidud uuringust selgub aga üllatav asjaolu - nimelt on kooliasjade hinnad võrreldes eelmise aastaga langenud ning jõudnud isegi 2022. aasta tasemele. 

"Koolitarvetega hakkavad poed juba tegelema augusti alguses, erinevad koolilaadad, eripakkumised," tõdes Swedbanki finantshariduse valdkonnajuht Grete Koho. "Lapsevanemal on ka väga oluline jaotada kulud ära kuulõikes või siis isegi kahe kuu lõikes. Et kõiki tooteid ei pea ka augusti kuu jooksul ära ostma."

Koho soovitab koolikoti ostmisel lähtuda kindlasti printsiibist, et less is more (vähem on rohkem - ingl. k). "Ehk ei ole mõtet osta roosat või sinist või Legodega või mingit sellist ekstra ägedat, sest lihtsalt lapsele ei pruugi see enam järgmine aasta meeldida."

Koolialguse puhul ei saa aga kindlasti rääkida vaid koolitarvetest, sest lisaks läheb lastel vaja ka näiteks kehalise kasvatuse riideid või koolivormi. Siinkohal tuletab Grete Koho meelde, et lapsevanemad ei pea lootma jääma vaid enda rahakotile, vaid kohalikelt omavalitsuselt on võimalik saada ka ranitsatoetust ning seda mitte ainult 1. klassi mineku puhul.  

"Tegelikult paljud linnad maksavad 2. ja 3. klassi minejale veel koolitoetust. Tartus on näiteks esimene aasta 50, teine aasta 50 ja ka kolmas aasta 50 eurot. Kindlasti kasutage seda võimalust ja uurige kohalikult omavalitsusest järele," toonitas Koho.

Vaata lähemalt "TV3 uudiste" videoloost, mis asub päises!