Reklaam sulgub sekundi pärast

Järgmisel nädalal Inglismaale MM-ile: Eesti kirveviskajad teevad maailmas suuri tegusid

"TV3 uudised"

Eesti kirvesportlaste tase on kõrge. Seda ilmestab hästi ka fakt, et eesootaval nädalal läheb 10 parimat kirveviskajat Inglismaale kirveviskamise maailmameistrivõistlustele. Eestis on kaheteralise kirve viskamist kui iselaadi sporti harrastatud viimased 30 aastat.

Eestis on kaheteralise kirve viskamist kui iselaadi sporti harrastatud juba viimased 30 aastat. Eestlased on suutnud selle ajaga ronida rahvusvahelises konkurentsis arvestatavale tasemele. Näiteks mõned aastad tagasi platseerusid Maarjamaa juuniorid MM-il kolme parima hulka. Uuel nädalal on koondis taas minemas välismaale võistlustulle ja seda suurema koosseisuga.

"Eestis on 60 aktiivset viskajat, aga üle maailma päris palju, sest järgmine nädal näiteks tulevad Inglismaal maailmameistrivõistlused, kuhu ka kümme eestlast läheb ja seal on üle 200 osaleja," ütles kirveviskamise entusiast Marek Peet.

Punktide arvestus on lihtne: pakul ehk märklaual on viis ringi. Täistabamus südamesse annab viis punkti, iga järgmine ring keskmest on väärt ühte silma vähem. Null läheb viskajale kirja siis, kui tema sooritus ei taba punktitsooni või kui kirves lendab puu sisse kahe teraga korraga. Samuti siis, kui kirvevars jääb taeva suunas.

Kui kaua tuli märgile pihta saamiseks trenni teha? "Kindlasti mitu aastat. Minul läks küll nii kaua aega," ütles kirveviskamise entusiast Roland Peet. Sama vastas ka teine kirveviskamise entusiast Karol Raidma.

Roland on täna noorte arvestuses valitsev Eesti meister. Karol MM-i kogemusega sportlane. Mõlemad on tuleval nädalalõpul Suurbritannias võistlemas eestlaste seltskonnas. Täna on nende ja teiste täpse käega Eesti kirveviskajate koduseks mekaks Ida-Virumaal asuv Mäetaguse kirvehall, mis on kusjuures maailma suurim.

Eks iga inimene ise hindab, kas ja kui tõsise spordialaga tema jaoks tegu on. Fakt on aga see, et on arutatud selle lisamist kaugemas tulevikus olümpiakavasse ning ka Eestis pole jäetud seda tähelepanuta.

"Vallavalitsus tuli vastu ja andis meile hoone, mida me rendime ja ühest Õiglase ülemineku fondist me saime oma väljale. Põhimõtteliselt on Mäetagusele tulemas maailmatasemel siseareen ja välisareen," kommenteeris Marek Peet.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.