Reklaam sulgub sekundi pärast

Koroonaviirusega nakatumine on taas tõusnud, kuid piiranguteks ei nähta põhjust

"TV3 uudised"

Statistika on näidanud koroonaviirusega nakatumise tõusu – viimase seitsme päeva jooksul on üle Eesti nakatunud umbes 230 inimest. Kas kasv on tingitud suvistest koosviibimistest või on süüdi hoopis uus tüvi?

Koroonaga nakatumine viimase 5-7 nädala jooksul terviseameti statistika järgi tõusnud. Viimase kuu jooksul on Tallinnas nakatunud umbes 350 inimest, Tartus 133, Narvas 48 ja Pärnus 33. Siiski usuvad spetsialistid, et muretsemiseks pole põhjust ning piirangutest rääkima ei pea.

„Kui jaanuaris oli nädala keskmine nakatunute arv ligi 700, siis praegu on küll näitaja tõusnud, aga me oleme jõudnud 230 nakatunud inimeseni viimase nädala jooksul. Juunikuus kokku hospitaliseeriti kolm inimest. Nii et need näitajad on ikka sellise COVID-i lainete tipuga võrreldes väga madalad,” ütles terviseminister Riina Sikkut.

Nagu ka jaanuaris nähtud tõusu puhul, on ka seekordne nakatumise kasv ilmselt seotud tihedama reisimise ning suuremate koosviibimistega. See võib tähendada, et näeme teatavat tõusu ka sügisel, mil lapsed kooli ja täiskasvanud tagasi kontoritesse lähevad.

„Võtame näiteks lapsed, nad on hästi palju koos, see on üks asi. Teine: lapselapsevanemad on tööl, lapsed lähevad vanavanemate juurde. Jälle toimuvad kuskil suletud ruumides igasugused koosüritused, lastelaagrid, huviringid. See võib samuti soodustada seda viiruse levikut,” ütles Terviseameti nakkushaiguste epidemioloogia osakonna peaspetsialist Julia Geller.

Koroonaviirus on muutunud kergemini levivaks ja leebema haiguskuluga viiruseks. Kuigi uued tüved pole nii ohtlikud ning ka pika COVIDi risk on kordades vähenenud, kehtib riskirühmadele endiselt vaktsineerimissoovitus. Seda enam, et Eestis on hakanud levima veel üks uus tüvi.

Haigustekitaja, mis levib, on omikroni tüvi variant. Ta ei ole kuidagi ohtlikum, või raskemat haiguskulgu põhjustav kui eelmised tüved.Sügiseks on olemas vaktsiinid ka, mis on sellele tüvele kohandatud. Aga ka praegune vaktsiin on selline, millega me vaktsineerimist võimaldame ja kahtlemata pakub haiguse, tõsise läbipõdemise ja selliste tüsistuste riski vastu kaitset,” lisas Sikkut.

Eestisse jõudnud uus tüvi on juba laiemalt liikunud ka Euroopas, kus on foon sarnane nagu meil. Suures pildis nakatumine madal, kuid mõnes riigis on viimasele näha teatavat tõusu, mis on haiguste puhul aga normaalne.

„Need tüved või ütleme, uuemad liinid, mis ilmnevad, nad tulevad ka edaspidi. See on täiesti normaalne viiruse poolt. Sihuke adekvaatne looduslik käitumine. Midagi hullemat võrreldes eelmiste tüvedega ei ole,” kommenteeris.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.