Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas kulgeb eestikeelsele haridusele üleminek? Eksperdid hakkavad tegema tunnivaatlusi

TV3 uudised

Eestikeelsele haridusele üleminek on alanud edukalt ja nõuetekohaste paberitega õpetajad on klassi ees õpetamas keeles ja metoodikas, mis seadusega ette nähtud. Kas paberil deklareeritu aga ka reaalsuses nii on, on juba küsimus, mis vajab kontrollimist, nendib Tallinna hariduse valdkonna abilinnapea.

"Kas nende klassiruumides ja lasterühmades kõik ikka toimub nii, nagu hariduskorralduslikult me tahame, et toimuks," sõnas Tallinna hariduse valdkonna abilinnapea Aleksei Jašin. "Seetõttu me usaldame meie koolijuhte ja õpetajaid, aga meie head kolleegid õpetajate majast ja Haridusametist hakkavad siin esimesel poolaastal tegema tunnivaatlusi ja siis saame selle reaalse pildi ka ette."

Lasnamäe põhikooli direktor Milena Pogodajeva tõdes, et aeg on küll keeruline, kuid siiski saavad nad hakkama. "Meil on nagu teistes koolides - 1. ja 4. klassid praegu õpivad eesti keeles. 1. klasside jaoks on see lihtsam. 4. klasside kohta ütlen niimoodi, et see on nende jaoks natukene raskem, aga nad on juba natukene õppinud eesti keelt. Muidugi ei ole lihtne see protsess."

Kui aga laiemalt Tallinna hariduse seisu iseloomustada, siis 150 õpetajat on Tallinnas puudu.

"See on tavapärane olukord, kus me alustame õppeaastat ja osasid kolleege tööpostil ei ole," tõdes Jašin ning lisas, et otseloomulikult saavad õpetajad ka kõrgemat töötasu. "Kuulsime, et riigil selllist võimalust ei ole, küll aga Tallinna linnas otsime võimalusi eelarve läbirääkimistel."

Vaata lähemalt "TV3 uudiste" videoloost, mis asub päises!

Kommentaarid puuduvad