Reklaam sulgub sekundi pärast

Nukker seis: valitsus andis keeleõppega hädas olevatele õpetajatele armuaega

Valitsus tegi juuli lõpul eestikeelsele haridusele üleminekul erandi, mis puudutab üle eesti umbes sadakonda õpetajat. Täpsemalt neid õpetajaid, kes õpetavad võõrkeeles, kuid peaksid ikkagi ka eesti keelt oskama, aga on õppimisega nii-öelda poole peal.

Vaidluse keskpunktis on keeletasemed B1 ja B2. B1 tähendab, et saab aru ja räägib lihtsatest asjadest, B2 tähendab ka võõrastel teemadel ladusat suhtlemist. Kõik õpetajad, isegi kui nad õpetavad vene keeles, pidid 1. augustiks oskama B2 taset, aga nüüd tegi valitsus erandi - lahti ei pea laskma neid, kel B1 tase käes, aga B2 eksamit pole ära teinud.

"Ülemineku säte kehtib siis nendele, kelle on B1 ja kes on käinud õppimas ja sooritamas B2 eksameid, aga ei ole tänaseks veel sooritanud. Ja kellel lähima aasta jooksul on ikkagi tõenäosus see B2 eksam ära sooritada, nendega on võimalik tähtajaline tööleping sõlmida," sõnas haridus- ja teadusminister Kristina Kallas. 

Tallinna linna jaoks tähendab see, et järgmisel nädalal kaotab töö mitte 220 õpetajat, vaid nii-öelda ainult 80 õpetajat, kel pole ka B1 taset.

Kuivõrd aga kannatab kooliharidus Tallinnas, et 80 õpetajat tuleb järgmisel nädalal lahti lasta? Selgub, et kuu enne kooli algust õpetajate puudumine pole midagi ebatavalist.

"Me otsime suurusjärk 200 haridustöötajat ja nüüd on siis neid inimesi poole võrra rohkem. Kui me nüüd septembriks kõiki neid ei leia, siis kahjuks niigi ülekoormatud õpetajad peavad toetama ja asendama ja rohkem tunde andma," sõnas Tallinna hariduse valdkonna abilinnapea Aleksei Jašin.

Vaata lähemalt "TV3 uudiste" videoloost, mis asub päises!