Reklaam sulgub sekundi pärast

“Nüüd on millegi muutmiseks juba hilja!” Agressiivne kajakas muutis TV3 töötajate elu põrguks

"TV3 uudised"

Lindude pesitsushooaeg on alanud ja ühtlasi kehtib pesitsusrahu, mis tähendab, et inimene ei tohi oma tegevusega linde häirida. Probleem tekib aga siis, kui linnas pesitsenud linnupaaril pojad pesast välja kukuvad ja otse keset inimtegevust satuvad. Mida sellisel juhul ette võtta tohib?

Kui linnupojad juba hoovis on, siis ega väga head lahendust enam polegi ning tuleb õppida mingi aja jooksul koos nendega elama.

"Mõistlik on säilitada rahu. Kui otseselt on rünnak, siis tuleb pea õlgade vahele tõmmata, kui võimalik, müts pähe panna. Kui on vihmavari käepärast, vihmavari pea kohale tõsta. Või siis lihtsalt piirkonnast minema joosta, et mitte rünnaku osaliseks saada. See tõenäosus, et lind päriselt nüüd oma küünte või nokaga pead puutub, on üsna väike. Muidugi kui inimene linnupoega just kätte ei võta. Siis võib asi hulluks minna, aga nii kaua, kui linnupojal lastakse rahulikult olla, ei juhtu tõenäoliselt midagi väga karmi," ütles Tartu Ülikooli linnuökoloog Marko Mägi.

Linnupoegi pole mõistlik kätte võtta ka siis, kui soovitakse nad mujale viia. Tegemist on linnuvanemale signaaliga, et "punane joon" on ületatud.

Eesti Metsloomaühingu inimesed peavad Peterburi teel suure kontorihoone ümbruses tekkinud olukorda väga tõsiseks. "See on tegelikult väga tõsine probleem, eriti veel Tallinnas, kuna kohtasid veel pole, kuhu pesitsema minna, siis nad teevad täiesti ebanormaalsetesse kohtadesse pesa, näiteks TV3 maja juurde. Tuleks tegelikult sekkuda siis, kui on pesa ehitamine ja ka sellistel puhkudel, kui näiteks lasteaias on pesa tekitatud ja juba munetud munad," ütles Eesti Metsloomaühingu juhatuse liige Virge Võsujalg ja lisas, et TV3 maja juhtumi puhul on nüüd millegi muutmiseks juba hilja ning mingi aja tuleb õppida emakajaka ja linnupoegadega n-ö koos elama.

Võsujala soovitusel tuleks sellisel juhul nii käimistrajektoori A- kui B-punkti panna vihmavarjud ning see vahemaa vihmavarjudega läbi käia, sest kajakad võivad rünnata nii oma keha ja noka kui ka väljahedeitega.

Ühtlasi pöördus TV3 ka keskkonnaameti poole, kes rõhutas, et sellistes küsimustes proovitakse alati inimesi aidata ning samuti soovitatakse inimestel kevade hakul oma katuseid regulaarselt kontrollida, sest siis hakkavad linnud otsima kohti, kus neil oleks turvaline pesitseda.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.