Reklaam sulgub sekundi pärast

Palju suitsu ja vilisevad kummid! Eesti driftijad võistlevad Omaani pileti eest

"TV3 uudised"

Unibet Arena parkla asfalt aeti nädalavahetusel eriliselt kuumaks – Red Bull Car Park Drift pani osalejate võimed tõeliselt proovile! Laupäeval sõideti 40 auto osalusel kvalifikatsiooniringid, kust 20 parimat edenesid pühapäevaks finaalidesse. Ürituse võitja reisib detsembris Omaani ülemaailmsesse lõppvaatusesse.

Tallinna Unibet Arena taha on Red Bull Car Park Drifti raames kaheks päevaks püsti pandud areen, mille ääri täidavad arvukad huvilised ja sisemust Eesti parimat driftijad. Esmaspäeval sõideti 40 auto osalusel kvalifikatsiooniringid, kust 20 parimat edenesid laupäevastesse finaalidesse. Ürituse võitja reisib detsembris Omaani ülemaailmsesse lõppvaatusesse.

„See rada koosneb erinevatest elementidest, mida tuleb õiges järjekorras läbida. Tuleb seal joonistada n-ö sõõrikuid, tabada õigeid, öeldakse flipperid, ühe auto küljega teise auto küljega. Kõige tähtsam on just see raja täpne läbimine. Selleks on kohtunikud, kes rada jälgivad ja punkte selle eest annavad. Aga siin Red Bull Car Park Driftil hinnatakse ka sõidukite välimust, mootori heli, rehvi suitsu,” ütles Eesti Red Bull Car Park Drifti korraldaja Raiko Ausmees.

Säärane driftimine on alguse saanud möödunud sajandi seitsmekümnendatel Jaapanis. Praegu on see ekstreemspordi valdkonnas üks populaarsemaid alasid Euroopas. Skeene lipulaevaks on Drift Mastersi kuueetapiline sari, kus on üle 40 roolikeeraja mitmekümnest riigist. Osalejate nimekirjas on ka kaks eestlast.

„Drift on üks selliseid alasid, mis maailmas järjest mootorispordis populaarsust kasvatab ja kui me vaatame ka näiteks ülekannete topi, siis Red Bulli enda kanalitel Drift Mastersi ehk siis kõige kangema drifti sarja vaadatavus on suurim,” lisas Ausmees.

Puhtalt asjaolu, et juba Eesti Red Bull Car Park Driftil on ennast üles andnud trobikond professionaalseid driftijaid ja lihtsalt harrastajaid, näitab asja menu kitsamalt Maarjamaal. Mitmedki neist on Eestile toonud rahvusvahelist edu, näiteks Kevin Pesur või mõned hooajad tagasi Drift Mastersi mõõduvõtul Euroopa kuuendaks platseerunud Oliver Randalu.

„Eestis treeningvõimalusi on, neid radu on mitu, samamoodi on ka Lätis ja Leedus. Ja see tase on siin Baltikumis väga kõva. Kuna see madistamine käib siin suuresti üle Baltikumi, siis ühesõnaga sealt sa saad väga kõva põhja alla, et liikuda edasi,” ütles driftisportlane Oliver Randalu.

Nagu teada, siis tehnikaspordis etendab paratamatult suurt rolli raha, mis laiendab võimalusi või seab piiranguid. Näiteks Randalul oli mullune eelarve umbes 80 000 eurot. Kuigi eksisteerivad sümboolsed auhinnarahad, siis ometi tuleb kogu lõbu sportlasel valdavalt siiski omal käel finantseerida. Tõsi, ala proovib tervikuna antud olukorda järjepanu muuta.

„Kindlasti, ega kerge ei ole, aga tänu meie headele toetajatele me seda siiski saame teha ja Euroopa meistrivõistlustel võistelda. See on iga-aastane selline n-ö struggle, uusi leida, et ka püsivad jääksid. Aga siiamaani oleme ilusti hakkama saanud,” ütles Randalu.

Red Bull Car Park Drifti finaalid algavad orienteeruvalt pühapäeval kell 12. 2022. aastal esimest korda Pärnus Audru ringrajal peetud võistlusel sai esikoha Michael Reiljan.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.