Reklaam sulgub sekundi pärast

INTERVJUU! ,,Seitsmeste” ankur Liisa Aadussoo: väike sabin on otse-eetri eel ikka sees, aga…

Liisa Aadussoo
Liisa Aadussoo — FOTO: TV3

Liisa Aadussoo on värske ,,Seitsmeste uudiste" ankur. Töö teleekraanil pole talle aga teps mitte võõras. Varasemalt saime Liisat TV3-s näha täpselt 15-minutit enne ,,Seitsmeseid". ,,Ärevus tuleb mõelda elevuseks," annab Aadussoo hea nipi, kuidas otse-eetri närvikõdi leevendada.

Kust tuli mõte tulla ,,Seitsmeste" tiimi? Kas ,,Tallinna uudistel" ja ,,Seitsmestel uudistel" on ka mõni tööstiili vahe?

Idee ,,Seitsmeste uudistega" liituda on mõttes olnud juba pikalt, kuid varem ei olnud selle jaoks veel õige aeg. Olen ka enne TV3 grupis töötanud, aga siis raadiotega seoses ja hoopis turunduse valdkonnas. Siit majast jäid mulle ainult positiivsed mälestused, seega oli ringiga tagasi jõudmine suurepärane üllatus ka mulle endale! ,,Tallinna uudistega" võrreldes moodustab kõige suurema erinevuse teemade valik, mis on ,,Seitsmestes" töötades laiem, kuna kajastame kogu Eesti ja ka maailma sündmusi. Tööstiil on toimetustes sarnane - tööpäev algab ikka koosolekuga ja allikate otsimisega ning siis on aeg sõita võttele. ,,Seitsmestes" on lood pikemad ja teemade käsitlus põhjalikum, seetõttu on siin tööpäevad ka intensiivsemad.

Millised on su enda lemmikteemad, mida kajastada?

Uudistes töötades tuleb end iga valdkonnaga kursis hoida, kuid eks kõigil on oma lemmikteemad. Minule meeldib eelkõige kajastada ühiskonna sotsiaalseid probleeme nagu tervishoid, tööpuudus, kuritegevus, võrdõiguslikkus, vaesus, iibeprobleemid, alkoholism ja narkomaania, etnilised konfliktid, rahvastiku vananemine ja palju muud. 

Kuidas või kust tuli pakkumine saada ankruks ning olla meie (peaaegu) igaõhtune kaaslane teleekraanil?  

Pakkumine, et ,,Seitsmestes uudistes" ankruna töötaksin tuli minuni üsna ootamatult. Kuigi töötasin ka ,,Tallinna uudistes" reporteri ja ankruna, ei osanud ma tegelikult oodata, et see võimalus TV3-s nii kiiresti avaneb. Seoses ,,Õhtuste uudiste" lisandumisega otsustati mulle pakkumine teha ning võtsin selle teatud ärevuse ja suurima rõõmuga vastu. 

Kas otse-eetri ärevust või pabinat tunned sa tihti? Kui ja, siis kuidas sa seda leevendad? 

Väike sabin on otse-eetri eel ikka sees, aga püüan mitte mõelda, et teisel pool kaamerat on lauluväljakutäis rahvast. Ärevus tuleb mõelda elevuseks ja hoida fookust. Hiljuti kohtasin üht vana tuttavat, kes ütles, et tema teretab igal õhtul uudiste saatejuhte vastu – mulle meeldib ka nii mõelda, et suhtlen vaatajatega, tutvustan neile lugu ja nemad mõtlevad või isegi räägivad kaasa. Muidugi ei saa unustada selle kõige nautimist, sest tegelikult on see ikka äärmiselt äge töö! Ausalt öeldes arvasin, et ,,Seitsmeste uudiste" eetris alustamine on närvesöövam, õnneks hoiab mind suurepärane tiim, kes enne esimesi saate juhtimisi kõik nüansid ilusti lahti seletas ning nüüd tunnen end juba mugavamalt. 

Kuhu sa tahaksid jõuda elus? Milline on võib-olla sinu unistuste amet või siht, mida sa elus kindlasti saavutada tahaksid?

Olen alati uskunud, et kes teeb see jõuab ning ka ise selle loogika järgi elanud. Seega nagu võib järeldada, on mul tööalaselt unistusi palju, kuid eneseteostuslik unistus on õppida töö ja vaba aja vahel balansi loomise kunsti.