Reklaam sulgub sekundi pärast

Tallinki laeval hakatakse Ukraina sõjapõgenikke majutama

BNS

Tallink
Foto: Madis Veltman

Tallink Grupp ja sotsiaalkindlustusamet sõlmisid lühiajalise prahilepingu reisilaeva Isabelle prahtimiseks, laeva kasutatakse Eestisse saabuvate Ukraina põgenike ajutiseks majutamiseks.

Lepingu kohaselt alustatakse sõjapõgenikele majutusteenuse pakkumisega laeval Isabelle sel neljapäeval, 7. aprillil. Lepingu kehtivusaeg on neli kuud, optsiooniga prahtimislepingut pikendada täiendava kahe kuu võrra ning seejärel, olenevalt vajadusest, veel kahe kuu võrra, teatas Tallink Grupp börsile. 

Laevale hakatakse ümber majutama inimesi, kes on seni viibinud Tallinna hotellides. Sotsiaalkindlustusameti sõnul on riigi esimeseks prioriteediks aga leida inimestele püsivad elukohad. 

Laev mahutab ligikaudu 2100 inimest ning seisab püsivalt sadamas. Nende põgenike teavitamine, keda lähiajal ümber majutamine vahetult puudutab, algab esmaspäeval.

Kõikide inimestega võetakse personaalselt ühendust ja selgitatakse, kuhu nad majutatakse, sealhulgas kas lähiümbruses on olemas koolid, lasteaiad, töötamise võimalused, arstiabi ja poed. Samuti räägitakse inimestele täpsemalt, milline on uus elupind ja millal toimub inimese ümber majutamine. Lisaks toimuvad majutusasutustes ka infotunnid selle kohta, et toimub inimeste ümber majutamine. 

Hädaolukorra lahendamise ühendstaabi sotsiaalkaitsegrupi juht Kert Valdaru selgitas, et kuna algamas on turismihooaeg, on hotellid varasemalt broneeritud ja nii on vaja sõjapõgenikke ümber majutada.

"Meil on olnud hotellidega väga hea koostöö ja nende kiire reageerimine sõjapõgenike majutamisel on olnud riigile suureks abiks. Kuna hotellidel ei ole enam võimalik tagada, et saaksime seal kõiki inimesi 30 päeva majutada, otsime inimestele nii püsivaid elukohti kui ka oleme lühiajaliseks majutuseks kasutusele võtmas reisilaeva. Kindlasti saavad sõjapõgenikud arvestada sellega, et riik tagab soovi korra neile peavarju ning seda vastavalt võimalustele nii pealinnas kui ka mujal Eestis. See, milline saab olema konkreetne majutuskoht, sõltub piirkonnast, kuid kõigis elupaikades on olemas soe tuba, pesemisvõimalused ning koht, kus perega süüa," kinnitas Valdaru.

"Meie jaoks on äärmiselt oluline, et lastega perekonnad leiaksid endale esimesel võimalusel püsiva elukoha, et inimesed saaksid hakata oma elu planeerima: leidma lastele lasteaia- ja koolikoha ning endale töö. Seda on oluliselt keerulisem teha seni, kuni inimene on hotellis ega oma kindlustunnet, et ta samasse piirkonda ka püsivalt jääb. Nii otsime igapäevaselt püsivaid majutusvõimalusi, seda ka väljaspool pealinna, aga kindlasti jälgime, et pakutavate elukohtadega samas piirkonnas oleksid olemas koolid, lasteaiad ja töökohad," lisas ta.

Laeva prahtimine tähendab, et erinevalt varasematest plaanidest ei alusta Tallink Grupp sel aastal Riia-Stockholm liini opereerimist. Laevaliini opereerimine on olnud peatatud alates 2020. aasta märtsikuust. Tallink ei ole seejuures liini taasavamise mõttest loobunud ning kavateb endiselt selle tulevikus avada.

Tallink Grupp pakub ettevõtte Läti organisatsiooni töötajatele lähikuudel tööd ettevõtte teistel laevadel, kaasa arvatud ka ettevõtte laeval Isabelle.   

"Oleme Tallinkis läbi teinud tohutult intensiivse ellujäämiskursuse viimased kaks aastat väldanud kriisis, mistõttu oleme pidanud iga üksikut otsust langetama seda väga hoolikalt kaaludes ja läbi kalkuleerides, hinnates üksikasjalikult kõiki võimalikke kaasnevaid riske. Tänane otsus prahtida Eesti riigile meie laev Isabelle, mis pakuks esmast ajutist majutust Ukraina sõjapõgenikele, on üks säärastest otsustest," ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene. 

Kommentaarid puuduvad