Ott Tänak – The Movie

Ott Tänak – The Movie (2019)

Laupäeval 21.30
AG Studios
2 tundi 5 minutit

2018. aastal otsustas üks kamp filmitegijaid rännata Ott Tänaku kannul üle maailma.

Tegemist oli pretsendendiga – esmakorselt oli keegi võtnud pähe terve hooaja vältel käia ühel sõitjal kaameraga järel ja teha temast film.

Aasta jooksul filmiti 13-s riigis, läbiti 45 000 kilomeetrit mööda maismaad, lisaks veel lennukiga paar tiiru ümber maailma. Kõvaketastele kogunes üle 150 tunni materjali, millest filmi mahtus kõigest paar tundi.

Filmimeeskond oli aasta jooksul kaadri taga tunnistajaks nii kriitilistele hetkedele kui võidurõõmule. Kinolinale toodi reaalsus närvesöövate võistluste telgitagustest ning näidati seda, mis muidu avalikkusele kättesaamatuks jääb.

“Filmi eesmärk oli, et kõik jäädvustuks nii, nagu elu tegelikult on, mingit näitlemist pole ja kaamera pärast ma viisakam ei olnud. Nagu 2018. aasta, nii ei ole ka minu terve karjäär teatavasti kõige igavam olnud.” kommenteeris Ott Tänak ise enne filmi esilinastust.

Filmitegijatele valmistas aga hoopis üllatuse, et kinnise iseloomu poolest tuntud tippsportlane oli kaamera ees ootamatult otsekohene rääkides nii oma elu kõrghetkedest kui madalseisudest.  Paralleelselt võidusõidu tõusude ja mõõnadega rullub filmis lahti inimlik lugu, kuidas põikpäine Saaremaa poiss murdis end kõige kiuste maailma tippu.

Filmi “Ott Tänak – The Movie” käis kinodes vaatamas peaaegu 97 000 inimest, tehes sellest Eesti kõigi aegade edukaima dokumentaalfilmi.

Režissöör Tarvo Mölder, stsenarist Kaidi Klein, produtsent Eero Nõgene.

Tootja Sterotek Film.

 

 

Osades

Charlize Theron
Charlize Theron

Charlize Theron

Charlotte Field
Seth Rogen
Seth Rogen

Seth Rogen

Fred Flarsky
O'Shea Jackson Jr.
O'Shea Jackson Jr.

O'Shea Jackson Jr.

Lance
Andy Serkis
Andy Serkis

Andy Serkis

Parker Wembley
June Diane Raphael
June Diane Raphael

June Diane Raphael

Maggie Millikin
Bob Odenkirk
Bob Odenkirk

Bob Odenkirk

President Chambers

Videod

Movies database provided by The Movie DB.