Häidi Õigepaulus

07.08.2013

Häidi Õigepaulus (Elina Pähklimägi) – Frida eksmehe eksnaine. Häidi on enesekindel, julge ja nahaalne. Teab oma väärtust ja oskab seda meeste puhul hästi ära kasutada. Häidil on ka varjupool – kriminaalne minevik, mis on jäänud õiguskaitseorganitele siiamaani teadmata. Praegune töökoht on Kättemaksukontor. Tema asumine eradetektiiviks on Frida soov, kusjuures ei ole aru saada, kas Frida teeb seda kättemaksust või kaastundest. Häidi huvialad: kiired ja võimsad mootorrattad, rikkad mehed, kallid ehted. Seega on tal küll Marioniga palju ühist, kuid paraku toob see kaasa hoopis konflikte.

Kättemaksukontori kolmas liige ja tõeline annetepalett, kelle arsenalis on oskus mootorrattaga kimada, püssist lasta, langevarjuga hüpata, sukelduda, muukimiskindlaid šeife ja lukke lahti murda ning angerjasarnasesse musta liibuvasse kostüümi maskeerununa öösel varjuna ringi hiilida.

Häidi minevik on kirju ja vastuoluline: kui Frida ja Marion olid veendunud, et tema kõige suuremateks anneteks on võime ajada pead sassi keskeakriisis vaevleval mökul mehel, nagu juhtus Frida eksabikaasa Martiniga, ning temaga majandusliku kindlustatuse nimel laps saada, oli Häidil juba seljataga tulutoov ja ohtlik karjäär kurikuulsa Meistervargana, kellest olid kuulnud kõik politseinikud, ent keda kellelgi polnud õnnestunud tabada.

Frida, kes oli tükk aega Häidit Martini pärast vihanud, kadestanud, sarjanud ja noorpere intiimset läbikäibist nende eramu ette pargitud Kätmobiilist jälginud, ei osanud unistadagi, et tal avaneb ühel päeval võimalus Häidi senisele elule kriips peale tõmmata: kui Häidi jäi viimaks Fridale Meistervargana vahele, otsustas Frida rakendada Häidi anded inimkonna paremaksmuutmise teenistusse ja neidis Kättemaksukontorisse tööle võtta. Häidi, kelle teine võimalus oli vangi minna, pidi vastumeelselt Fridale alluma. Alguses tegi ta seda pahuralt ja trotslikult, ent pikkamööda hakkas ta Fridat hindama kui meisterdetektiivi, üliintelligentset inimest ja ebanormaalselt tugevalt väljaarenenud õiglustundega naist, kes suutis mitte ainult andestada temalt mehe röövinud tibinale, vaid sai talle isegi sõbraks. Ja kuigi Marioniga kisklevad nad kõige tühisemate asjade pärast siiani, on ka nende kahe naise vahele sugenenud midagi perekonnatundelaadset – umbes sarnast, nagu on kahel teineteist vihkaval õel. Mõlemad tunnevad, et neile on liiga tehtud – Marion tunneb, et on jäänud Häidi tulles veidi tagaplaanile ja Häidi tajub, et ta ei saa mitte eales Fridaga samasugust suhet kui Marion, sest neile jääb alati ette nende minevik. Ja Häidil on läinud kaua aega, et üle saada närivast kahtlusest, et Frida on ta võtnud Kättemaksukontorisse peamiselt sellepärast, et oma vaenlast ligi hoida ja talle ühel päeval korralikult tagasi teha. Seni aga on Fridal Häidi näol trump alati varrukas, sest kui Frida on Kättemaksukontori vaimne rusikas, Marion vaist ja nina, on Häidi see, keda saab alati käsutada lennukist alla hüppama, ülikeerulisi šifreid lahti kodeerima ja vajadusel ka õhtukleiti rüütatuna peibutiskaunitari mängima.

Hoolimata sellest, et Häidi eelistab pigem endasse sulguda ja näib pealtnäha jõuline ning visa, on tema südames suur tühimik sellest ajast saati, kui Martin pidi tema tütre Viktoria-Rosaliega kättemaksuhimulise killeri eest välismaale põgenema ning Häidi katkestas tütre turvalisuse huvides nendega kõik sidemed. Ainult Frida teab, kus Häidi tütar on, aga niisama kindlalt nagu ta hoiab salajas seda, et Häidi lapse isa pole tegelikult Martin, vaid Häidi tollane armuke kokk Felix, niisama tugevalt on lukus Frida huuled ka Martini ja lapse asupaiga suhtes.

On ainult üks inimene, kes on suutnud Häidi “kuulikindlast” kestast läbi tungida, ja see on endine välisluure ohvitser Karl Suur, kelle karjääri topeltagendi Raul Oldena Häidi kogemata ära rikkus ja kes jagab nüüd kabinetti Tiit Marveliga. Häidil on Karl Suure pärast suured süümepiinad, ent tema uhkus – ja Karli jonnakus – teeb heastamise ja vabandamise keeruliseks. Niisiis, kui käsil pole just mõnda keskendumist vajavat juhtumit, jagab Häidi oma aega, või pigem pisaraid, Viktoria-Rosalie ja Karl Suure vahel.