Intervjuu Adeele ja Elinaga

27.02.2014

Iseloomusta sarja „Kättemaksukontor“ kolme omadussõnaga.

Adeele: Kaunis, hoogne, verine.

Elina: Hoogne, vaimukas, põnev.

Mida oma tegelaskujus kõige enam hindad?

Adeele: Kirke hämmastab mind oma püüdlikkuse ja põhjalikkusega, mis aga kohati kaldub totaalsesse pedantlikkusse. Tema maksimalismist on mul palju õppida.

Elina: Sihikindlust, ausust.

Mis on sinu kehastatud tegelase juures see, mis sinu enda põhimõtetega vastuollu läheb/sinu enda olemusest erineb?

Adeele: Lähedased ja perekond tulevad alati enne karjääri. Kirke usub sellesse tegelikult, kuid miskipärast surub seda kõige ilusamat endas alla.

Elina: Päris vastuollu ei lähe midagi, olud ja elujuhtumised tingivad erinevat käitumist.

Mis sarja uue hooaja võtetele mõeldes kõige esimesena meenub?

Adeele: See karusell hakkas sellise hooga pöörlema, et neid emotsioone on kokku nii palju. Põnev on avastada üha enam erinevusi töös, teatrilaval ja kaamera ees. Juba on tunda, kuidas maanteest Viljandi ja Tallinna vahel kujuneb vaikselt mu spetsialiteet.

Elina: Talvel on õues külm.

Kui saaksid teha stsenarist Mihkel Ulmanile ettepaneku seoses oma tegelaskuju saatusega , siis – mis see oleks? (st mida võiks sinu tegelane sarjas ette võtta või korraldada)?

Adeele: Kirkega võiks midagi tõeliselt läbiraputavat juhtuda, on see siis mõni ohtlik olukord, keeruline väljakutse või hoopis eriline inimene. Tahaks tuua teleekraanile ühe loo neiust, kes leiab endas tõelise rahu ja harmoonia. Näitekst lõpetab hoopis taluperenaisena- relvadest, luksautodest ja muust pinnapealsest tagasi maaharimise ja eheduse  juurde. Ma täitsa kujutan Kirket ette traktoriga mööda põldu sõitmas, lapsi kasvatamas ja kitsi lüpsmas. Oleks see vast seiklus!

Elina: Saan küll, aga see on meievaheline salajutt.

Kuidas uus peategelaste kolmik omavahel klapib?

Adeele: Eks me veel harjume üksteisega, kombime piire ja uurime, mis masti naistega tegu on.

Elina: Väga hästi.

Miks sulle meeldib sarjas kaasa lüüa?

Adeele: Nõustusin sarjas osalema eeskätt geniaalse võttemeeskonna tõttu. Imetlusväärne, et kuigi möödunud on tervelt kümme hooaega, ei ole tegijatel kadunud lust ja teotahe, mis on igasuguse töö tegemise aluseks.

Elina: Mulle meeldib stsenaarium, rezissöör, võttegrupp, partnerid, oma roll. Igal lool on erinevad võttepaigad, sündmused, saab mängida koos erinevate näitlejatega üle Eesti.

Mida vaatajatele uueks hooajaks lubad?

Adeele: Et ei anna ühtegi katteta lubadust :)

Elina: Ootamatusi on nii suhetes kui ka sündmustes ja on ettearvamatuid asju, mis vajavad kiiret lahendamist.