Intervjuu Adeele ja Jussiga

05.05.2014

TV3 krimikomöödia „Kättemaksukontor“ tegelased Juss Haasma ja Adeele Sepp liitusid sarjaga alles eelmisel hooajal, kuid juba on nad austajate südamed võitnud. Adeele kehastab „Kättemaksukontori“ üht peategelast Kirke Kleini, Jussi osaks jääb politseiniku Rainis Sõbra roll. TERA uuris, mida näitlejad sarjas osalemisest arvavad ja kuidas populaarse teleloo võtetel läheb.

Mida oled tänu seriaalis osalemisele ise juurde õppinud?

Adeele: Olen palju spontaansemaks muutunud, ei muretse ega planeeri niipalju ette ja seetõttu suudan rohkem siin ja praegu tegutseda. Aga eks see hetkes elamine vajab veel palju harjutamist.

Juss: Eestis nö filminäitlemist väga õppida ei saa. Seriaalis töötamist võtan mina mingis mõttes õppeprotsessina, mitte ainult järjekordse tööna. Õppinud olen palju. Erinevad võttekohad, erinevad näitlejad ning tore võttemeeskond loob selleks lahedad tingimused.

Mille poolest on telekaamerate ees näitlemine erinev teatri- või filmitööst?

Juss: Filmitegemisel on oluline kaamerasilm ja teatris publik, see on kindlasti põhiline erinevus. Ja kui näiteks nö taustateemadest rääkida, siis teatris pead endale ise kohvi, võileiva ja lõuna ostma, teles hoolitseb kehakinnituse eest võttemeeskonna catering.

Adeele: Teatris valmistame maailma mitu kuud ette, loome ta meeskonnaga ühistöös, et siis publikuga koos see igaks etenduskorraks elustada. Seriaalitegu eeldab näitlejana väga kiiret reageerimist, ümberlülitusi ja stsenaariumis orienteerumist.

Võtteplatsil saab kindlasti ka nalja – kes on meeskonnas kõige suurem trikitaja?

Adeele: Eks igaühel ole omad trikid ja nipid, meeskond on meil toredalt põnevaid tegelinskeid täis.

Juss: Ütlen ausalt, et on väga lahe ja töökas meeskond, näitlejatest rääkimata. Nalja saab! Sarja tegemist peabki teatud huumoriga võtma, sellest on kogu tiim aru saanud. See hoiabki meid koos. Eraldi tooksin tujutõstjana esile valgustaja Märdi.

Kuidas on seriaalis näitlemine su argielu muutunud?

Adeele: Lisandunud on väga palju bussi- ja rongisõitu kodu ja pealinna vahet.

Kui sageli märkad, et sind tänaval ära tuntakse? 

Juss: Kui mina olin väike poiss ja nägin mõnda tuntud inimest, ei teinud ma midagi selleks, et tema tähelepanu saada. Praegu on see vastupidi. Ei teagi miks.