Kartulid ja apelsinid

06.11.2013

See on sari naistest – emotsionaalne, avameelne ning haarav rabavate lugudega, millest õrnem sugu ka parimate sõbrannade seltskonnas võimalusel pigem vaikib. Neist salajastest, elulistest ja delikaatsetest lugudest on naised valmis südant puistama vaid psühholoog Vivianile, kes on „Kartulite ja apelsinide“ peategelane. Viviani privaatses kabinetis paljastuvad nii meie kui ka meie sõprade ja tuttavate lood, millest osasaamine on väga oluline, sest tihti aitab just kõrvalpilk ka endi probleeme selgemalt hinnata ja paremini mõista.

„Kinnitan, et „Kartulid ja apelsinid“ on sari, mis võib meeldida või mitte, kuid vaatavad seda ometi kõik, sest armastuse ja suhetega seotud teemad ei jäta külmaks kedagi, “ märkis sarja produtsent Toomas Kirss. Kirsi sõnul pälvib erilise imetluse sarja peategelast Viviani kehastav Elisabet Reinsalu. „Rahvas armastab Elisabeti, kõik tema senised teletööd on olnud selle tõestuseks. Siiski luban, et uues sarjas teeb ta oma senise säravaima telerolli.“

„Kartulites ja apelsinides“ saab Elisabet Reinsalust psühholoog, kel on selja taga kümme aastat abielu ning sama palju aastaid ka töökogemust. Vivian on pärit kolmelapselisest perest ning küllap on keskmise lapse roll olnud teejuht tema praeguse ameti juurde, õpetades  inimesi jälgima ja olema ise kõrvaltvaataja rollis. Vivian elab üksinda oma mõnusaks tuunitud korteris Lasnamäe hiiglaslikus paneelmajas, kuhu ta kolis vahetult pärast üksi jäämist. Lasnamäel seepärast, et seal on tuhandete võõraste inimeste näol kontsentreeritud kujul põnevat “materjali”, mida ta jälgida armastab. Samuti on Lasnamäelt mõnusalt pikk tee Mustamäele, kus Vivian töötab, sest talle meeldib autoga sõita ja sama ajal valjult oma lemmikmuusikat kuulata. Ühtlasi on see keskkond kardinaalselt erinev Viviani mineviku elust, kust tal ühel hetkel tuli välja astuda…

Teises hooajas töötab Viviani praksis täistuuridel edasi ning sama suure hooga toimuvad muutused ka tema eraelus. Kas Vivian on lõpuks oma eksabikaasast üle saanud? On ta süda vaba uueks suhteks või pole õige mees ikka veel Viviani teele sattunud? Need küsimused vaevavad pigem Viviani sõpru ja lähedasi, sest peategelane ise keerleb kui karussellil, millelt pole võimalik maha astuda. Uno käe all on Viviani praksis tublisti laienenud, uusi kliente tuleb iga päevaga juurde, igal järgmisel põnevam elusaatus kui eelmisel. Lisaks on Vivian end täiendanud ja saab tegutseda nüüd ka suhteterapeudina, mis tähendab, et tema kabinetis näeme vastuvõtul nii lihtsalt paare kui abikaasasid.

Viviani lähedased vajavad samuti pidevalt tema nõu ja tuge, sest noorem vend Kevin on endiselt ületamatu probleemide tekitamisel ning vanem õde Laura püüab hakkama saada oma kolme tubli lapse ja tasase mehega ning usub ikka, et kui probleeme pole, tuleb need välja mõelda. Tänu vanematele saame Vivianiga koos teada saladuse, mida tema ema on aastakümneid vaid enda teada hoidnud ning elame kaasa selle perekonna tõusudele ja mõõnadele. Loomulikult on Viviani kõrval vankumatult tema parimad sõbrad Brita ja Uno ning ka naabrimees Boris ei lase end unustada.

Viviani tegemistega hoia end kursis tema kodulehel www.vivian.ee

Osades Elisabet Reinsalu, Lauri Liiv, Kaisa Selde, Kaie Mihkelson, Egon Nuter, Kersti Tombak, Jüri Tiidus, Kärt Kross, Sulev Võrno ja koer Rolfi. Episoodilistes rollides teevad kaasa Anu Lamp, Margus Jaanovits, Natali Lohk, Merilin Kirbits, Nele-Liis Vaiksoo, Rednar Annus, Janika Sillamaa, Alina Karmazina, Madis Milling jpt.