Maa tuleb täita lastega

21.12.2015

On Inglite aeg. On aeg märgata ja aidata.
Jõulunädal​ TV3-s algas suure heategevusliku laulusaatega, milles igaühel meist on võimalik abistada Eesti inimesi ja peresid, kelle eluteele on saatus veeretanud ootamatult raskeid katsumusi.

Abivajajate hulgas on 4-aastane RETT sündroomiga tüdruk Elly. Haigus, mille käes on vaevlemas kümmekond last Eestimaal ning maailmaski teatakse haiguse kulu kohta veel vähe. Elly arenes kaheksanda kuuni oodatult, kuid seejärel toimus tagasilöök ja kõik õpitu kadus. Oskus süüa, rääkida ja seista. Pideva lamamise tõttu vajab väike nüüd Elly aparaati, mis last liigutaks ning aitaks ära hoida pidevad lamatised ning krambihood, mis hetkel on vältimatud.

Alar Tartust on aga südamlik ja täiesti tavaline mees, kui välja arvata, et tal on 12 last, keda ta kasvatab üksinda. Kodust lahkunud naine võttis küll lapsed kaasa, kuid aja möödudes tulid nad kõik isa juurde tagasi. Kõige väiksemate enda hoolde saamiseks vajas mees kohtu abi ja kohus määraski nad isa hoolde. Pooled lastest on küll tänaseks iseseisva elu peal, kuid kuus väiksemat elavad isaga majas, mille katus ei pea vihma ega seinad tuult. Suurpere maja vajab korralikku remonti, et seinad peaksid tuult ja katus ei sajaks läbi.

Tartus elav 4-aastane Sander on ainulaadne laps kogu Eestis. Väikemehel puuduvad üldse sisekõrva ja aju kuulmiskeskust ühendavad närvid. Kuid on üks võimalus laps kuuljaks teha. Keerukas ajutüve operatsioon, mida tehakse vaid Itaalias. Sellesarnaseid operatsioone on maailmas tehtud sadakond ning lootus on väga suur, et selle läbi on võimalik ka Sandril kuuljaks saada. Operatsiooni tasub Haigekassa, kuid mitte reise Itaaliasse, mida perekond peab tegema mitme aasta vältel iga kuu. Et perekonnal oleks võimalik oma lapsest kuulja teha, vajavad nad täna meie kõigi abi.

Pärnust pärit Karel (14) sattus õnnetusjuhtumi tagajärjel ratastooli. Pool aastat tagasi kukkus ta läbi mahajäetud vana masinatehases katuse. Nüüd on ta koos ema Sillega lõksus veneaegse korterelamu kolmanda korruse korteris. Korteris, sest trepid majas on äärmiselt järsud ning ratastooliga õue minek on kujunenud erakordselt raskeks. Ema Sille ja Karel unistavad trepironijast ja ei ole kaotanud lootust, et noormees ühel päeval ka omal jalal veel käima hakkab.

Viimane lugu on Ristost, kelle elu on ebaõiglane ta vastu olnud ja nii on lühikese aja jooksul jäänud ta ilma mõlemast oma armastavast vanemast. Tema klassikaaslased iseloomustavad Ristot kui üht maailma armsamat, toredamat ja tublimat poissi. Nad soovivad teha üksi jäänud noormehele jõulukingituse ning toetada ta edasist elu ja õpinguid, sest vanemateta jäädes jäi ta igasuguse toetuse ja abita.

Abivajajate toetuseks laulavad eestlaste lemmiklaule Koit Toome, Liisi Koikson, Ott Lepland, Kaire Vilgats ja tänavuse näosaate absoluutsed tähed Juss Haasma, Saara Kadak, Rolf Roosalu ja Lenna Kuurmaa. Saatejuht Keili Sükijainen.

Suurimad tänud EMTle ja Elionile heategevusliinide avamise ning vahendustasust loobumise eest, lisaks tänud ka Elisa ja Tele2 operaatoritele, kes samuti vahendustasust loobusid.

Annetusnumbrid:

900 7301 – 5 €
900 7302 – 10 €
900 7303 – 25 €

NB! Liinid on avatud kuni 26.12.2015.