Marion Pärn

06.08.2013

Marion Pärn (Kadri Adamson) – Väga romantilise meelelaadiga ja väga naiselik. Ei loobu unistamast oma härra Õigest, igatseb saada lapsi, kuid paraku kisub alatasa kõik viltu. Kõigest hoolimata usub, et saatusekirjutajal on tema rolli jaoks varuks õnnelik lõpp.Kergesti armuv. Isegi liiga kergesti, mis on teda tihti viinud ekstreemsetesse olukordadesse. Kalduvus armuda just pahelistesse tüüpidesse. Huvialad: lõhnad, kaunid rõivad, šoppamine, Facebook, sportlikud autod.

Üks kahest Kättemaksukontori asutajaliikmest ja ühtlasi kõige ebatõenäolisem kandidaat eradetektiivibüroos töötamiseks.

Enne Fridaga tutvumist oli Marion Pärn kolmekümneaastane. Ta töötas sekretärina Kaur Moksi alluvuses, kes teda ära kasutas. Ta üüris korterit õlise maikaga Armin Eila juures, kes oli huvitatud sügavast vestlusest ainult tema rinnapartiiga. Marion, kes oli harjunud sihitult elus siia-sinna ekslema, ei osanud siis veel aimatagi, et kõik tema viimase aja nurjumised nii töö- kui eraelus on tegelikult õnnistus. Eriti ei osanud ta seda aimata siis, kui ta tutvus baaris sarmika meesterahva Andre Murruga, kes osutus pärast romantiliselt koos veedetud ööd ei kellekski muuks kui terve Eesti Politsei poolt taga otsitavaks Sünnipäevamõrvariks. Just see peaaegu surmaga lõppenud intsident viis Marioni kokku mõrvagrupi uurija Frida Arrakuga.

Fridas leidis Marion endale tööandja ja sõbra, ja mis esialgu kõige tähtsam, autojuhi, kuna Frida ei saa oma nägemise tõttu kunagi lube. Esimest korda oli Marionil oma koht elus: temast sai eradetektiivibüroo Kättemaksukontor asendamatu liige ja Frida parem käsi. Kui Frida on Kättemaksukontori vasak ajupoolkera, mille hammasrattakesed lahendavad lakkamatult loogikaküsimusi, siis Marion on parem, mis juhindub loomingulisusest ja intuitiivsusest. Ta on stiihiline meeleline jõud ning omab ekspertteadmisi mitmetes eluliselt tähtsates valdkondades, nagu üheöösuhted, kohtingud, parfüümid, naisteajakirjad (ja -portaalid), Cosmo (ja harilikud) seksinipid, eksklusiivsed brändid ning laisklemine. Need on ainult mõned Marioni pealtnäha kasututest oskustest ja teadmistest, mille abil on Kättemaksukontor aga nii mõnegi juhtumi lahendanud – näiteks osas “Surnud mehe kättemaks”, milles mängis rolli just Marioni trenditeadlikkus; või osas „Mineviku varjud“, kus Marion oskas jälituskoera moel hinnalist parfüümi nuhutades kahtlusaluste asupaiga määrata. Ja kuigi ta kuuleb seda väga-väga harva, on ta osutunud Frida jaoks hindamatuks ka nendes kõige mõistatuslikumates juhtumites – nimelt armusuhetes, moe- ja iluküsimustes. Ainult et vahel on Marion oma kosjasobitaja rolli üle tähtsustanud, pidades vajalikuks Fridat tema selja taga mööda internetti kupeldada.

Pärast seda, kui Kättemaksukontoriga liitus Häidi Õigepaulus, on Marionil tulnud lihvida oma oskuseid traditsioonilisemate detektiivioskuste alal nagu lukumuukimine ja laskmine, et mitte jääda konkurentsis uue liikmega tahaplaanile. Ka on Marion pidanud ohjeldama oma tungimatut vajadust kaevelda – näiteks siis, kui tal on tulnud Frida käsul ja asitõendite otsingul pugeda järjekordsesse prügikonteinerisse või sumbata sogases tiigis. Marionil on küll õnnestunud ajapikku üle saada vastikustundest, mida temas tekitas Häidi tööleasumine Kättemaksukontorisse, ent see ei tähenda, et nad ei tülitseks omavahel siiamaani eluliselt olulistes küsimustes: näiteks kumb saab ilusama kleidi, suurema preemia või parema magamiskoha kämpingus.

Detektiivitöö kõrvalt ei ole Marion loobunud oma unistusest, mille järele ta on õhanud teismeeast saati – kohata seda Härra Õiget, kelle suudlus võtaks põlvist nõrgaks ja kelle mehine õlg pakuks raskel hetkel lohutust… ja kellel oleks võimaluse korral piisavalt suur sissetulek, et Marioni bränditeadlikud kulutused ei jätaks sinna suuremat mõra. Kättemaksukontoris töötatud aastad on Marioni kokku viinud erinevate kandidaatidega, seal hulgas kriminaalpolitsei uurija Tiit Marveliga, estofiilist kauboi Billi ning salapärase Aleksandriga. Vahel mõtleb Marion aga, et talle meeldibki rohkem unistada ja kättesaamatu järele ihaleda ning oma krokodill Genat kurbusepisaratest märjaks nutta, sest iga kord, kui tal on avanenud võimalus paigale seada ja suhtele pühenduda, tunneb ta end kui eksootiline metsloom kuldpuuris.

Vaata, kuidas sai Marionist Kättemaksukontori liige.