Rein Pihelgas

07.08.2013

Rein Pihelgas (Jaan Rekkor) – Põhja prefektuuri komissar. Töötas pikki aastaid Pärnus, kuid kutsuti Tallinnasse oma kogemusi jagama. Kunagine Frida kolleeg – töötasid koos miilitsas. Oli 25 aastat tagasi Fridast sügavalt sisse võetud, kuid paraku ei tulnud tõsisemast suhtest midagi välja. Nüüd, peale paljusid aastaid, avastab Rein ehmatusega, et tunded Frida vastu ei ole kuhugi kadunud. Huvialad: mis huvialasid saab olla elupõlisel politseinikul peale oma töö?

Rein on elupõline politseinik, kes on korralikku karjääri teinud. Enne Tallinnasse Põhja Politseiprefektuuri majoriks tulemist töötas Rein aastaid Pärnus. Tema alluvateks olid suvepealinnas muu hulgas kogu vabariigis tuntud uurijad Andres Västrik ja Rita Leidpalu.
Fridat tunneb Rein juba ammusest ajast: kakskümmend viis aastat tagasi töötasid nad koos miilitsas ja ühtlasi oli Rein Fridasse kõrvuni armunud. Ometi ei arenenud kolleegide vahel midagi tõsisemat välja ja elu läks edasi. Seda suurema vapustusena tabas Reinu aastaid hiljem Fridaga uuesti kohtudes arusaamine, et Frida paneb tal endiselt südame kiiremini põksuma. Ka Frida pole pealtnäha karuse, aga pehme südamega komissari suhtes ükskõikne. Hoolimata sellest, et mõlemal see osa ajust, mis ei tegele hetkel tööga, keerleb lakkamatult teineteise ümber, veeretab saatus nende teele ette kõikvõimalikke takistusi: alustuseks kas või Reinu seaduslik abikaasa Ivi, kes on aastate jooksul õppinud lõõga oma mehe kõri ümber aina koomamale tõmbama. Pikapeale on ka Frida aru saanud, et kuigi Rein on oma ametipostil austatud, hinnatud ja tõsine figuur, muutub ta südameasjades lalisevaks ja otsustusvõimetuks suureks titaks.