Hirmurühm

Hirmurühm toob ekstreemsust, närvikõdi ja õpetlikku seiklust!

Kolmapäeviti 20.00

27.10.2020

Pimedatel sügisõhtutel on just sobiv aeg end mõnusalt teleka ette sättida ja kaasa elada millelegi täiesti ekstreemsele. Just nimelt närvikõdi ja seiklust pakub TV3 uus kodumaine reality-sari „Hirmurühm“, mille liikmeid seob üks ühine asi – HIRM! Hirmurühm koguneb ja tegutseb, et nii üheskoos kui ka individuaalselt vastu astuda iga osalise konkreetsele hirmule, sellest vabaneda ning lõppkokkuvõttes enesekindlamaks muutuda. On ju selge, et kui igapäevaelu segab hirm, pole võimalik normaalselt elada ja unistustelgi on keerulisem täituda.

„Hirmurühma“ iga saade on pühendatud erinevale hirmule, mida proovitakse seljatada. Ennekõike on üksteisele toeks teised grupiliikmed, ent appi tulevad ka eksperdid ning Hirmurühma tugiisik toitumisnõustaja Erik Orgu, kes on hirmudega silmitsi seismisel ning vabastamisel toetajaks ja innustajaks.

Olgu selleks siis kõrgus, kiirus, pimedus, liftid, koopad, ämblikud või muud ärevust tekitavad olukorrad, asjad ja nähtused, mis suurema osa inimeste jaoks on täiesti kahjutud, kuid osalejale kohati lausa elu ja surma küsimus – kõik see elatakse läbi ja proovitakse hirmust vabaneda. Näiteks mida teha, kui sulle meeldib aiatöö, ent seejuures kardad meeletult vihmausse, sest tegemist on suurima õudusega? Kuidas end rahustada, kui su lapsel on lemmikloomaks rott, kuid sina saad rotipuurist möödudes paanikahoo?

„Hirmuühma“ osalejad satuvad kohtingule näiteks madudega, söövad putukaid, silitavad tarantlit ning püüavad hinge kinni võtvast ärevusest üle saada. Samuti suundutakse pimedusse ehk Pirita katakombidesse ja lifti, kus ei näe sõrmegi suhu pista. Öö kummitusmõisas kergitab ihukarvu ka neil, kes seni pimedust ei peljanud. Kas osalejad naasevad neist katsumustest uute inimestena või saab õud neist võitu?

Mida teha, kui ärevus ei lase käia jõusaalis või suures rõivapoes? Hirmurühma katsumused muutuvad ka intiimseks, paljastades ühe osaleja sügavad haavad, mis takistavad tal elust rõõmu tunda. Kõige kohutavam katsumus aga ootab ees klaustrofoobset rühmaliiget, kes kardab kompuuteruuringuid.

Kas selleks, et üle saada  avaliku esinemise ja inimestega suhtlemise ees, peab tõesti pitsi kangemat võtma? Nimelt on esinemishirm maailma üks levinumaid. Ujedad ja ärevad hirmurühma liikmed pannakse proovile kaubanduskeskuses võhivõõraste inimeste ees, kuid see on alles algus – ette hoiatamata lükatakse nad Eesti suurima huumorifestivali lavale esinema mitmesaja inimese ette!

Osalejaid ootab hirmude ravimine hirmudega ka rallirajal. Selgub, kas on võimalik üle saada painavast kiirusekartusest, kui minevikus on selja taga ränk liiklusõnnetus ning äärmuslikud kiirused toovad taas kõik meelde? Või kui mõistlik on plaani võtta langevarjuhüpe, kui samal ajal paaniliselt kõrgust kardad?

Erik Orgu sõnul on ta oma töös kogenud, et paljud inimesed on paraku vaid oma hirmude tõttu sunnitud loobuma unistustest või positiivsete elupöörete tegemisest.  Ka Orgul endal on hirme, mis sarja käigus ilmsiks tulevad.

„Hirmurühma“ iga osa lõpus saadakse võitu nii endast kui ka oma hirmudest ning selgitatakse välja inimene, kes end enim ületas või teisi nende katsumustes toetas. Närvikõdi, higi, paanika ja pisarad on kohal juba esimeses saates.

„Hirmurühm“ alustab TV3s kolmapäeval, 28.oktoobril kell 20.00.