Inglite aeg (2018)

Nähtav TVPlay.ee

KASPAR

14.12.2018

Haruldase geenirikkega Kaspar vajab arenguks teraapiat ja uut elukohta Tallinnas

Ühes vanas ja väsinud moega majas paistab tuluke teise korruse aknast – seal elab Triinu pere. Emme silmarõõmuks on 12-aastane Laura ja 10-aastane Kaspar. Triinu ei osanud aga kunagi arvata, et esimesed tunnid pisikese Kaspari elus ei lähe nii, nagu ta soovis. Kuni 8-aastaseni arvasid ema ja õde siiski, et venna areneb, aga lihtsalt aeglasemalt kui teised ning arstid olid samuti nõutud ja määrasid Kasparile täpsustamata arenguhäire. Nüüdseks 10-aastasel Kasparil on diagnoositud kaks üliharuldast kaasasündinud geeniriket – CUL4B geenirike on ainuke maailmas ja 3p sündroom on samuti haruldane, ta on ainuke selle diagnoosiga laps Eestis. Ka mujal maailmas on teada vaid üksikud juhtumid.

Heal päeval on Kaspar vahva väike poiss, kellel on kõnepuue ja teatavad autistlikud käitumisjooned, kuid halval päeval kaasneb haigushoogudega ärritumine mis võib lõppeda hammustamise või pikali viskamise ning tahtmatute lihastõmblustega. Nende hetkede tõttu lahkus ka isa pere juurest. Kuid Kaspar vajab ööpäevaringset järelevalvet.

Hetkel elab Kaspar koos emaga maal, vanaema maja teise korruse väikeses korteris, kust poissi on raske ja ka ohtlik alla vedada. Kaspari tervis ja tulevik sõltuvad sellest kui palju arstiabi, uuringuid ja teraapiat ning toetavat koolikeskkonda saab pere talle lubada. Saate abil loodab Kaspari pere kolida Tallinna, et pakkuda lapsele parimat võimalikku keskkonda arenemiseks. Teraapiat, taastusravi ja logopeedi vajaks Kaspar aga kordades rohkem kui ema Triinu täna lubada saab. Mitte ainult, väike Kaspar vajab ka sooja voodit, et tema niigi nõrk immuunsüsteem ei peaks külmetuse tõttu alla vanduma.

Triinu ei ole allaandja ja vaatamata kõigel on ta suutnud Kasparist kasvatada poisi, kes tänasel päeval käib juba erivajadustega laste koolis. Emal jääb nii paar tundi vaba aega, et leivaraha teenida tugiisikuna. Ema suurim abiline on kõigest 12-aastane tütar, kes üle poole elust proovinud kõigega üksi hakkama saada, et emale mitte lisamuret valmistada. Mitte ükski väike õde ei tohiks valutada südant külma kodu pärast, mis võib ta venna veel haigemaks teha. Meie kõigi võimuses on nendel jõuludel kinkida tublile üksikemale Triinule ning tema imearmsatele lastele Laurale ja Kasparile soe turvaline kodu, kus oleks edaspidi rohkem rõõmu kui muret.

Südamlik heategevuslik laulusaade Inglite aeg on eetris 17. detsembril algusega kell 20.00

Annetusnumbrid:
900 7301 annetad 5€
900 7302 annetad 10€
900 7303 annetad 25€

Annetustelefonid on avatud 17.12 kell 00.00 – 26.12 kell 23.59

Välismaal elavate kaasmaalaste ja ülekannet eelistavate inimeste jaoks on avatud ka annetuskonto Swedbankis: EE242200221056068626, saajaks palume märkida All Media Eesti AS ja selgitusse “Inglite aeg”.