Kättemaksukontor

Kättemaksukontori“ näitlejannad eriolukorrast: „Pidagem vastu!“

N 20.30

16.04.2020

Krimisarjade asutajate rõõmuks naelutab „Kättemaksukontor“ vaatajad teleri ette juba 23.hooaega, olles ikka humoorikas, seikluslik ja üllatusterohke. Ka selle kevade TV3 neljapäevaõhtutes toimetavad sarja uutes osades sarimõrvarid, vargad, nõiad, sulid, aferistid ja muud kurikaelad, keda südikas naiskolmik korrale kutsuma asub. Kolm peategelast Marion (Kadri Rämmeld), Freya (Elina Reinold) ja Luna (Ragne Veensalu) on aga jätkuvalt valmis väljakutsetele vastu astuma, tehes seda lustlikult ja pööraselt. Uurisime kuulsat kolmikut kehastavatelt näitlejannadelt, kui suure entusiasmiga nad krimikomöödias kaasa teevad ning mida on praegune eriolukord kaasa toonud.

1. „Kättemaksukontoril“ on sel kevadel käimas 23.hooaeg. Kui palju suudab stsenaarium teid üllatada ja elevust tekitada või on tekkinud juba heas mõttes rutiin?

Kadri: Tõesti, päris pikk aeg. Võiks lausa öelda “pool elust” ning nagu heas püsisuhtes ikka – on tekkinud positiivne rutiin. Mis ei välista üllatusi ja elevust, viimati Võru “Kubija” hotelli seiklused. Nime ei mäleta :)
Elina: Igasse uude stsenaariumisse ja selles ettetulevasse juhtumisse suhtun mina näitlejana kui ennekuulmatusse ja ennenägematusse ning üllatun iga uue vihje peale, mis loos ette tuleb. Aga hea töörutiin tuleb kindlasti kasuks kogu võttemeeskonnale, sest siis teab igaüks oma tööülesandeid ja töö sujub
Ragne: Uut stsenaariumi on alati põnev lugeda ja ka mõistatada, kust ühe või teise loo jaoks inspiratsioon on võetud.

2. Millised sarja võtted on läbi hooaegade kõige meeldejäävamad olnud?

Kadri: Seda küsitakse palju ja endiselt ei oska vastata. Meeldejäävaks võib kujuneda suvaline “kontorimaja” köögistseen vmt. Mis muidugi ka varsti unustusehõlma vajub.
Elina: Kõige meeldejäävamad on need võtted ja seeriad, mis on filmitud Tallinnast väljas. Igal hooajal oleme olnud võtetega paariks-kolmeks päevaks komandeeringus ja filminud mõnes looduskaunis kohas.
Ragne: Eks eredamalt on meeles ikka enda tegelase esimesed osad.

3. Milline tegelaskuju on läbi aegade eriliselt värvikana meelde jäänud?

Ragne: Värvikaid tegelasi vilksab läbi päris palju, aga sekeldused, mis kaasnevad Kaur Moksiga, tõotavad alati kuhjaga nalja.
Kadri: Värvikamad kirjutatakse tavaliselt uuesti sisse nagu nt prügikoll Sergei või mõni selgeltnägija. Fännid teavad kindlasti paremini järge ajada. Mul on algusaegadest miskipärast meeles Taavi Teplenkovi nohik, Viire Valdma ema ja Peeter Tammearu Bill. Ja Mihkel Ulmani “alter ego” Janek Vadi esituses.
Elina: Minu lemmikud on Tuvi ja Maango. Muidugi Marioni ja Luna järel.

4. Kes on need 3 inimest „Kättemaksukontori“ kaadri taha jäävast võttemeeskonnast, keda kõige enam imetlete ja miks?

Kadri: Kolm? Raske valiku ette panete. Meie kaadritagune tandem on nagu “oma lapsed” – kuidas sa üht teisele eelistad?! Kõige kiiremini saame võttepäeva õhtusse, kui operaatoriks on Teet Konksi. Neil režissöör Ain Prosaga on see kuulus “keemia”. Kui helimeheks on Indrek Ulst, siis võib jälle pikemaks venida, sest naerupausid on vahel. Naeravad kõik, mitte ainult naised. Ja kui valgustaja Märt Männiksaar pikemalt puudub, siis on ka nagu miskit valesti.
Elina: Võttemeeskond on professionaalselt tugev, võimatu on valida kolme kogu meeskonnast. Kõik nad on imetlusväärsed.
Ragne: Kuna võttepäevad on pikad ning iga minut on arvel, siis saab süsteem toimida hästi ainult juhul, kui iga võttemeeskonna liige ongi tasemel ja sada protsenti kohal.

5. Kui suur „Kättemaksukontori“ austaja ise olete – kas vaatate üle kõik osad, mis eetrisse jõuavad?

Kadri: Jah, vaatan. Alguses mitte, aga nüüd on see kujunenud kvaliteetajaks vanema pojaga – noored ju eriti telekat ei vaata, olgu siis vähemalt midagi kodumaist Netflixi ja Youtube vahele.
Ragne: Kõiki küll näinud ei ole, aga nii mõnelgi korral on juhtunud, et jään mööda minnes vaatama, et kuidas üks või teine stseen välja tuli ning paari hetke pärast avastan, et ongi kogu osa vaadatud.
Elina: Ma vaatan alati suure huviga. Aga kuna tean alati ette, kes pätt, kes hea, siis minu huvi on vaadata, mida saan näitlejana järgmine kord teisiti teha ja mis on hästi õnnestunud.

6. Milliseid kodumaiseid teleseriaale ise vaatate?

Ragne: Pean piinlikkusega tunnistama, et on mitmeid, mille kohta mõtlen, et kindlasti tahaks ära vaadata, aga siis, kui need parasjagu eetris on olnud, pole aega olnud ja nüüd, kus on aega, pole võimalik neid kusagilt leida.
Elina: Lisaks “Kättemaksukontorile” vaatan „ENSV“d, aga hetkel naudin hoopis välismaist seriaali “Minu geniaalne sõbranna”.
Kadri: Olen kehv televaataja. Vaatan seda, mis parasjagu tuleb. “Plekktrummi” ja “OP”i vaatan järele. Ja “ENSV” vanemat versiooni.

7. Millega praeguses eriolukorras aega sisustate?

Elina: Praegune eriolukord on täiesti uskumatu. Oleks keegi pool aastat tagasi öelnud, et kohe saabub aeg, kui võid ainult poodi minna ja õues käia nii, et teise inimesega hoiad vahet kaks meetrit ja teatrid on kinni ja lapsed kooli ei saa, ja isegi “Kättemaksukontorit” edasi teha pole võimalik…noh, poleks ju uskunud.
Aga jah, nüüd olen igapäevaselt abiks koduõppel, teen süüa, teen poenimekirja, koristan, kuid loen ka näidendeid, raamatuid ja teen kõvasti trenni, lootuses, et ehk saab veel kunagi uksest välja.
Ragne: Olen koristanud ja mitte koristanud, aias kõndinud, raamatuid lugenud, filme vaadanud, teinud ära hunniku arvutitööd, mis järjekorras ootas, ehitanud vanast prahist uusi asju, mänginud lauamänge, värvinud seinu, helistanud inimestele, kellele tavaliselt pole mahti helistada ja nii mõndagi muud. Nimekiri “Asjad, mida alati olen tahtnud teha, aga muidu pole aega” on pikk ning lugemata raamatute virn piisav, et lähiajal veel tegevusetust kurta ei tohiks. Kui ainult motivatsiooni jätkub.
Kadri: Vaat´ nüüd ei jää ükski “AK” ja “Esimene stuudio” vahele! Mis ma ikka – väike laps ja koduõpe hoiavad distsipliini üleval ja vaimu värske. Käime palju õues ja teeme palju süüa. 2 raamatut ja 2 uut lauamängu on senine “saak”. Pidagem vastu!