Matsiplikast linnapreiliks

Nad on poisitarid. Nad ropendavad, armastavad napsitada ja kärarikkaid seltskondi. Ükski päev ei möödu tüli või kakluseta, nendega on hirmus nelja silma alla jääda.

10 kuni 30aastast neiut on otsustanud teha lõpparve asotsiaalse eluviisiga, mida nad varem harrastasid. Loobudes uimastitest, alkoholist, suitsust, püüavad nad muuta mitte ainult oma siseilma, vaid ka välimust: nägu, soengut, kõnnakut, käitumist ja harjumusi.

Selleks peavad nad veetma 9 nädalat omalaadses Peente kommete koolis, kus neist püütakse vormida daamid. Peaaegu kogu kooliprogramm on pühendatud etiketile, kulinaarsetele tarkustele ja oskusele seltskonnas käituda. Lisaks õpetatakse tulevastele daamidele oskust ilusti riietuda, end kaunilt meikida, hoida üleval seltskondlikku vestlust ja jääda kõikjal iseendaks. Iga nädal peab keegi, kes pole õppejõudude arvates valmis muutuma, projektist lahkuma.

Hooaja lõpus on vaatajad tunnistajaks imelisele muutumisele – inetust pardipojast saab kaunis luik: Saate võidab kõige sihikindlam neiu, kes kõige rohkem muutuda suudab. Võitja saab valida peaauhinna. Ta kas jätkab teekonda unistuse poole – saada tõeliseks haritud daamiks, astudes mõnda Euroopa mainekasse kooli – või valib rahalise auhinna 200 000 grivnat.

Veel Kolmes