Naabrist parem

Konteinerist oma kodumaja ehitamine algab täna õhtul TV3s!

Nähtav TV3 Play

25.03.2020

Täna saab alguse sarja “Naabrist parem” 8. hooaeg, kus särasilmsed naabrid võtavad ette täiesti uutmoodi ehitusprojekti. Neli vaprat võistkonda hakkavad Ülemiste City ajaloolises angaaris ehitama merekonteineritesse oma unistuste maju, mille kujundamisel seavad piire vaid fantaasia ja füüsika.

„Naabrist parema“ õhtuses avasaates tutvustavad naabrid oma plaane ja panevad lukumängus proovile nii oma õnne kui ka kiiruse.

Naabritega kohtub sisearhitekt Maarja Priks. Oma töödes saab ta palju inspiratsiooni ümbritsevast keskkonnast ja armastab luua nii kujunduslikus kui ka konstruktsioonilises mõttes huvitavaid ruume. Kuna naabrite väljakutseks on just pisikesed ruumid, ootab Maarja neilt eelkõige oskuslikku ruumikasutust ja põhjalikult läbimõeldud lahendusi, aga muidugi ka omanäolisust ja julgust mõelda kastist välja.

Noored hygge-fännid Marleen ja Kristjan on suure osa ajast lennus ja Eestist eemal, aga unistavad oma pesast, kus kodumaal olles maanduda. Igapäevaselt töötab Marleen Euroopa Innovatsiooniakadeemias ja korraldab noortele rahvusvahelisi ettevõtlusprogramme. Kristjani suur armastus on korvpall, erialase tööna aitab ta aga erinevatel ettevõtetel areneda ja paremaks saada. Noortele maailmakodanikele meeldib rohkem koguda hetki kui asju ja neid ühendab minimalistlik eluviis. Marleeni ja Kristjani kodu saab olema heledates toonides, naturaalsete materjalidega ning – mis kõige tähtsam – skandinaavialikule hygge’le kohaselt mõnus ja hubane.

Superemadel Käthlinil ja Käthriinil on kahe peale kokku viis last, aga sellest hoolimata tundsid nad, et üks väljakutse on elust veel puudu ja naabritest parema maja ehitamine oleks just see, mida vaja. Käthlin on hetkel vanemapuhkusel ja täiskohaga emme, varem aga töötas ta Kaitseinvesteeringute keskuses hankijana. Käthriin elas kümme aastat Inglismaal, aga tuli Eestisse tagasi aasta eest, kui sündis tema teine laps. Õdede eesmärgiks on luua koht, kus perekonnad saaksid kokku tulla ja  lapsevanemad rahulikult juttu ajada, kui lapsed teises toas mängutoa võlusid naudivad. Naised plaanivad palju huvitavaid lahendusi ning on valmis ise käed külge lööma. Õdede selja taga on ka toetav perekond, kus meistrimehi jagub.

Rändurpere Mari-Anne ja Eero koos oma poja Aleksandriga on kitsaste oludega harjunud. Viimastel aastatel on seiklused olnud perekonna elustiiliks ja Euroopat avastades elasid nad kolmekesi vaid 6-ruutmeetrisel pinnal kaubikus, mille nad oma kätega elamuks ümber ehitasid. Mari-Anne ja Eero kõige hiljutisem ühine eesmärk on arendada oma käelist osavust. Uusi oskusi on nad hiljuti püüdnud plaatimiskursuselt ning nüüd õpib Eero pottsepaks ja Mari-Anne elektrikuks. Tulevikus näevad nad ennast elamas Otepääl ja saates ehitavadki kaunisse loodusesse sobivat maja, kus kindlasti oleks ka saun. Nad soovivad, et maja jääks avar ega tekiks üleliigseid riiuleid, mis kipuksid ebavajalike asjadega täituma. Kodus peab olema kõik, mis vajalik, aga nii vähe, kui võimalik.

Kamraadid Aare ja Urmas ei ole küll ehitust õppinud, ent aastate jooksul on nii mõndagi külge jäänud. Remondimehena töötav Urmas veedab kõige meelsamini aega enda ehitatud saunamajas väikeses metsatukas ja on kindel, et vähemalt kaks korda nädalas tuleb kindlasti leili teha. Aare on õppinud kokaks, kuid töötab nüüd hoopis betoondetailide ühendusi tootvas ettevõttes. Teineteist tunnevad mehed juba seitse aastat- ajast, mil Urmas aitas Aaret saunaremondis. Saunausku mehed võtsid endale eesmärgi ehitada suvemaja Peipsi äärde ja paigutada see kohta, kust avaneks kaunis vaade järvele. Maja eripära seisneks aga selle autonoomsuses – kõik saab toimima ilma püsiva vee-, kanalisatsiooni- ja elektriühendusteta. Aare ja Urmas kavatsevad luua ideaalse koha, kus peale edukat kalalkäiku meestega sauna minna ja õhtut nautida.

Juba esimeses saates algab tõsine rosetisadu, sest selgub kõige parema õnnega, kiireim ja osavaim konteineriavaja. Kuldse auhinna annab välja ka sisearhitekt Maarja Priks, kelle profisilm oskab hinnata, kellel naabritest on enne ehitama asumist parim visioon ja planeering. Mängu tuleb juba ka esimene punane kaotusrosett, mille saajaid ei oska keegi ette näha.

„Naabrist parem“ alustab TV3s täna kell 20.00.