Naabrist parem

Saa tuttavaks 6. hooaja osalistega!

Nähtav TV3 Play

04.04.2019

Suur ja väsimatu perekond — Kersti ja Vallo ning Kertu, Mirtel ja Grettel

Tundub uskumatu, et see viieliikmeline perekond on siiani ära mahtunud vaid 50-ruutmeetrisesse korterisse, sest nende energia, lemmikloomad ja huvialad täidaksid vabalt ära ka mitu korda suurema kodu.

Kersti (33) ja Vallo (38), mõtlesid oma praegusesse 3-toalisesse koju kolides, et ruumi on lausa üle mõistuse palju ja elasid alguses kahekesi vaid ühes toas. Nüüd, mil peres on kolm tütart — Kertu (13), Mirtel (10) ja Grettel (4), lisaks veel koer ja kass, hakkab neile tunduma, et mõned toad kuluksid siiski veel ära, et tütred võiksid kõik päris oma ruumi saada. Muidugi oleks uksed avatud siis ka veel mõnele koduloomale. “Lubasin võidu korral kokku 3 kassi veel oma lastel võtta, igaühele oma. Vallo arvab, et ma tegin nalja, aga tegelikult ei teinud,” tunnistab Kersti.

Lõbusa perekonna tegemistele annab hoogu pereema, kes töötab igapäevaselt lilleäri juhatajana ja on oma töö tõeline fänn. Sama kirglikult suhtub ta ka kõigesse muusse, mille ette võtab. Näiteks on ta tulihingeline koerasõber, kes suutis ka ülejäänud perekonda veenda, et niigi väikesesse korterisse saksa lambakoera võtmine on hea mõte. Ja siis teha koeraga nii palju trenni, et isegi vabalt ringi jooksvad talukoerad kadestaksid. Või jalutada lapsevankrit lükates aastaga üle 4200 kilomeetri, nii et rattad vajasid lõpuks vahetust.

Vallo on Kersti tempoga sammu pidanud juba lausa poole naise elust — 17 aastat. Viimased neli aastat on paar pidanud pulmaplaane, sest tahavad abielluda kihlumise päeval ja sel aastal langeb nende unistuste päev viimaks laupäevale. Kui Kersti toob tähtsale päevale lilled, siis Vallo toob muusika, sest tema hobiks on housemuusika, täpsemalt on ta DJ Wolzwoog. Igapäevaselt töötab ta aga finantsettevõttes süsteemiadministraatorina.

Perekond peab end tõelisteks Laagri patriootideks ja plaanivad käiku lasta kogu oma kavaluse, et naabritest paremad olla ning oma lemmik-kandis uude koju kolida.

 

Pidur ja gaas – Kristel ja Hendrik

Värske abielupaarina ühiseks perekonnanimeks Vesi saanud Kristel (34) ja Hendrik (34) on koos olnud 9 aastat, kuid pulmi peeti alles eelmisel suvel. “Mina abiellun, kas sinu või kellegi teisega!” teatas sel hetkel gaasiks olnud Kristel ja pidur-Hendrikul ei jäänudki muud üle.

Paar on jõudnud arusaamale, et toimivadki igas olukorras kui pidur ja gaas. Kui üks pidurdab, siis teine ei anna alla. Kuigi piduri rollis on kaasad vaheldumisi, on põhiliseks gaasiandjaks siiski Kristel, kes ei löö risti ette millegi ees ja tõmbab ka Hendriku oma ideedega kaasa. Olgu selleks siis kodu remontimine või iseenda pulma korraldamine, viib naine oma sihikindluse ja põhjalikkusega viib naine ettevõtmised edukalt lõpule. Ettevõtlikkust ja head silma nõuab ka tema igapäevatöö, nimelt on Kristel H&Ms dekoraator.

Kui Kristel on suuna ette näitanud, asub ka Hendrik asja kallale ja on valmis oma mugavustsoonist korralikult välja astuma, igal sammul nalja visates. Suu peale kukkunud pole see mees tõepoolest – huumorisoon on küll omamoodi, aga külmaks ei jäta ta kedagi. Kristel on oma abikaasa iseloomustamiseks öelnud, et Hendrik on kui Hunt Kriimsilm, kel mitu palet. Lisaks oma igapäevasele tööle on ta ehitanud rulaparke, kommenteerinud lumelauavõistlusi, proovinud kätt räpparina ja on veel mitmeid ameteid, millega Hendrik nii möödaminnes hakkama on saanud.

Kristel on enamus elust elanud Haaberstis, kus paar ka praegu pesitseb, ja tema tingimus on, et kodu ei oleks merest liiga kaugel. Hendrik aga on üles kasvanud Lõuna-Eesti küngaste vahel ja metsa- ning maaelu talle istub. Pärast ühist elu Pelgulinnas, paari aastat Austraalias ja nüüd Õismäel, on perekond Vesi jõudnud ühise unistuseni kolida loodusele lähemale.

Võidu puhul lubavad Kristel ja Hendrik hakata pere suurendama. Esialgu küll võttes oma koerale ühe karvase kaaslase, kuid kui kodu juba valmis, siis kaugele need lapsedki jäävad.

 

Kõigutamatud naised Catrin ja Birgit

Keeruline lahutusprotsess selja taga ja praeguse kodu müümine ukse ees, on uue hubase elukoha otsingul ema ja tütar Catrin (49) ja Birgit (20). Unistuste koju koliksid koos nendega ka Birgiti elukaaslane, Catrini teine tütar Sigrid ja perekonna armas stressileevendaja, koer Indiana. Nii ei jääks ükski nurk ühisest katusealusest kasutamata.

Noorem osapool Birgit on üliõpilasena spetsialiseerunud ärirahandusele ja käib selle kõrvalt tööl, tantsib ja õpetab ka lapsi, naudib kinos käimist ja raamatute lugemist. Pealtnäha tavalises tüdrukus on peidus meeletu optimism, kirg ja teotahe kõikvõimalikke väljakutseid vastu võttes. Birgit usub sügavalt, et kõik juhtub põhjusega ning tegude tagajärjed jõuavad ringiga tagasi. Just seetõttu püüabki ta ainult headust välja saata, et miski ka teda ennast selja tagant murda ei suudaks.

Birgiti suurim tugi on tema ema Catrin, kel vanust küll üle poole võrra rohkem, kuid särtsu täpselt sama palju. Hariduselt on ta õmblustoodete tehnoloogia insener ja kuigi sellel alal ta ei tööta, tuleb õmblusoskus ja kunstilembus kodu sisustamises igal sammul kasuks. Osavate näppudega leidlik naine ei karda ohje enda kätte võtta, et saavutada täpselt õige tulemus. Lahutuski tuli lõpuks tema initsiatiivil: “Parem õudne lõpp kui lõputu õudus,” tõdes Catrin. Oma tütardega on naine väga lähedane ja tunneb nende üle oma elus kõige suuremat uhkust.

Ema-tütre tiim ei karda unistada suurelt ja selle nimel kõiki oma jõuvarusid mängu panna. Tähtsaim on aga teha kõike südamega ja jääda alati rõõmsameelseks, siis leiab ka õnn tee sinuni!

 

Noored armunud, tugevad tartlased Kirsika ja Raido

Tervislikku elustiili hindavad tartlased Kirsika (24) ja Raido (31) on mõlemad Lõuna-Eestis üles kasvanud, kuid tahavad oma ühist kodu luua Tallinna lähistele.

Noored armunud on koos olnud vaid aasta, kuid on kindlad, et just õige inimese enda kõrvale leidmine on see, mis teeb korterist kodu.

Koos armastavad noored sporti teha ning seda kummalisem on fakt, et Tartus elades nad üksteist ei tundnudki, kuigi Raido mängis Kirsika koduaknast paistval staadionil jalgpalli pea igapäevaselt. Raido kodu jäi aga teele, mida Kirsika läbis ülikooli loengutesse minnes. Nüüd on noorte põhiliseks trenniks koos jõusaalis käimine, Raido mängib ka rannajalgpalli ja on sel alal võistelnud isegi maailma tippudega.

Tartu on noortel endiselt südames. “Tallinnas elades oleme mõistnud, et tartlased on üsna terava huumoriga, millest tallinlased tihtilugu aru ei saa — siinkohal loodame, et meist saates koheselt vale mulje ei jää, oleme tegelikult väga sõbralikud,” kinnitavad nad. Mõlema soontes voolab ka seto verd.

Varem Türgis vabatahtlikuna puuetega laste tantsuõpetajana töötanud Kirsika sai kogemusest inspiratsiooni õpetajatööga jätkata ning õpetab nüüd Gustav Adolfi Gümnaasiumis inglise keelt. Ka paelub Kirsikat õigusteadus, eriti just laste õiguste eest seismine. Raido on ehtne näide õppimishimust ja järjekindlusest, noorena laotöölisena alustanud mees töötab nüüd logistikuna Bestway Grupis, kuigi ei ole seda ala õppinud.

Nii Kirsikas kui Raidos peitub ka kunstilisem ja loomingulisem pool. Kirsikale meeldib maalida ja ta tahab seda suuremal skaalal näidata oma unistuste kodu seintel. Raidot paelub aga foto- ja videograafi töö ning hiljuti alustas ta droonivideote tegemise katsetamist.