Tiit Marvel

07.08.2013

Tiit Marvel (Tarvo Sõmer) – Äärmiselt tõsise ja praktilise ellusuhtumisega uurija. Pärast kooli lõpetamist töötas Rakveres, kuid pärast hiilgavat piinakambriga seotud mõrvaseeria paljastamist roteeriti Tallinnasse. Olemuselt pedant, mis tähendab, et talle ei meeldi, et tema asjadesse keegi nina topib. Elupõline vanapoiss. Facebookis on tema ainsateks naissoost sõpradeks ema ja õde. Kättemaksukontori kaunitaridesse suhtub äärmiselt tõrjuvalt, kuid Marion suudab pikapeale tema suhtumist muuta. Huvialad puuduvad.

Tiit on läbi ja lõhki politseinik, isegi veri tema soontes on sama värvi mis politseiauto vilkurid. Esmakohtumisel võib tunduda tõsine. Ja ka teisel kohtumisel. Tõenäoliselt ka kolmandal. Asi on selles, et Tiit ongi üsna tõsine inimene, eriti mis puutub töösse. Kui mõiste “Eesti mees” tähendaks midagi positiivset, siis kirjeldaks see just Tiitu, kes on praktiline ja pealehakkamist täis.

Politseikooli lõpetamise järel töötas Tiit Rakveres, kuid peale hiilgavat piinakambriga seotud mõrvaseeria paljastamist toodi ta üle Tallinnasse. Pealinna saabudes oli tegemist 40-aastase elupõlise pedandist vanapoisiga, kes eelistas, et teised oma nina tema asjadesse ei topi, ja kelle ainsateks naissoost sõpradeks Facebookis olid tema ema ja õde. Aga siis ei olnud ta veel tuttav Kättemaksukontori ja Marioniga. Esialgsest tõrksusest tuulepäise kaunitari vastu sai peagi tormiline kirg.

Aga Tiit, kes kardab kirge samamoodi nagu muid ärevust tekitavaid elevaid tundeid, eelistades rahu ja stabiilsust, tajus üsna ruttu, et kooselust Marioniga ei tuleks midagi välja. Üsna pea sattus tema teele uppumissurma piiril visklev kaunis modell, kelle elu Tiit päästis, misjärel juhtus peaaegu võimatu: kaunis modell armus Tiitu ja nüüd plaanivad noored abielluda.